O sadece beş yaşında ve anne oldu akıl almaz dehşet!

1939 yılında 5 yaşındaki Lina Medina'nın hamile olduğu ortaya çık ve küçük kız dünyanın en genç annesi olarak tarihe geçti.

O sadece beş yaşında ve anne oldu akıl almaz dehşet! - Sayfa 1

Günümüzde kan donduran çocuk tacizi ve tecavüzü haberlerine sık sık rastlıyoruz. Oyuncakları ile oynaması gereken, ailelerinin himayesinde hayata hazırlanması gereken çocukların bu tip iğrenç haberlerle anılması insanlığın içler acısı halini gösteriyor. Bu tip olaylar malesef ki çok yeni değil. 1939 yılına gidelim ve akıl almaz olaya tanık olalım.

O sadece beş yaşında ve anne oldu akıl almaz dehşet! - Sayfa 2

Yıl 1939. Peru, And Dağları'nın eteklerinde fakir bir ailenin kızı olan 5 yaşındaki Lina Medina'nın karnı ve göğüsleri kısa sürede hızla büyümeye başladı. Hastaneye gittiler ancak durum sandıklarından çok farklıydı. Minik kızın karnı annesinin düşündüğü gibi tümörden dolayı şişmemişti; Lina 7.5 aylık hamileydi!

O sadece beş yaşında ve anne oldu akıl almaz dehşet! - Sayfa 3

Ailenin aldığı bu haber son derece sarsıcı olsa da, Lina 14 Mayıs 1939 günü, 2 kilo 700 gram ağırlığında sağlıklı bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Doğumu yaptıran doktor Gerardo Lozada ise çocuğun isim babası oldu.

O sadece beş yaşında ve anne oldu akıl almaz dehşet! - Sayfa 4

Ancak olay henüz kapanmamıştı. Dünyaya gelen bu bebeğin bir de babası olmalıydı; bu nedenle gözler Lina Medina'nın babasına çevrilmiş ve kendisi gözaltına alınmış olsa da delil yetersizliğinden dolayı serbest bırakıldı.