BIST 1.418
DOLAR 8,53
EURO 10,06
ALTIN 481,31
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Nur Serter'den Çipras bombası

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Aleksis Çipras için "Son derece dinamik, çok yakışıklı bir çocuk" dedi.

Abone ol

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Yunanistan’da seçimi kazanan Aleksis Çipras için "Son derece dinamik, çok yakışıklı bir çocuk. Bu çok önemli" dedi.

CHP ERKEK GÜZELLİK YARIŞMASI YAPSIN...

Bir gazetecinin, "CHP’de böyle genç, dinamik, yakışıklı bir lidere mi ihtiyaç var?" sorusu üzerine de Serter, "Bu bir realite. Ben bunu ’CHP erkek güzellik yarışması yapsın’ anlamında söylemiyorum. Beklenmedik profilde bir insanın toplumda nasıl bir heyecan dalgası yarattığının altını çizmek için söyledim" dedi.

Milletvekili Nur Serter, partisinin Zonguldak İl Başkanlığı ziyaretindeki konuşmasında hükümeti eleştirdi. Türkiye’nin, artık demokrasinin hayatta olduğu bir ülke konumunda olmadığını savunan Serter, "Artık Türkiye’deki yönetimi demokratik bir yönetim olarak nitelendirmek mümkün değildir. Türkiye’de otoriter, dayatmacı, kimi yerde faşizan bir yönetim anlayışı egemendir. Düşünen insanların düşüncelerinden dolayı cezaevlerine atıldığı, basın yayın organlarının merkezden denetlendiği ülkelerde demokrasiden söz edemezsiniz. Türkiye böyle bir dönüşüm süreci içerisinde bugün" dedi.

Yunanistan’da yapılan seçimlere değinen Serter, Yunanistan’ın çok ciddi ekonomik kriz yaşamış bir ülke olarak seçime girdiğini hatırlattı. Aleksis Çipras’ın, banka borçlarının silinmesi, Avrupa Birliği borçlarının ödenmeyeceği gibi pek de realist olmayan, hayata geçirilmesi güç vaatlerin yanı sıra tepeden tırnağa bir değişim, radikal, heyecan verici, genç nüfusu çok heyecanlandıracak hedefler ileri sürerek seçimi kazandığına işaret eden Serter, şöyle konuştu:

FERAHA GİRECEĞİ İNANCIYLA OY VERDİLER

"Yıllardır ekonomik sorunlarla boğuşan, çok ciddi maddi sıkıntılar çeken, maaşları azaltılmış olan Yunan halkı, birden bire bir ferah sürece gireceği inancıyla gitti ve bu genç, dinamik lidere oy verdi. Lider genç. Lider 16 yaşından itibaren siyasetin içinde. Son derece dinamik, çok yakışıklı bir çocuk. Bu çok önemli. Hoş bir çocuk, genç."

GENÇLİK SİYASETTE BİR DEĞER

Bir gazetecinin, "CHP’de böyle genç, dinamik, yakışıklı bir lidere mi ihtiyaç var?" sorusu üzerine de Serter, şöyle dedi:

"Bu bir realite. Ben bunu ’CHP erkek güzellik yarışması yapsın’ anlamında söylemiyorum. Beklenmedik profilde bir insanın toplumda nasıl bir heyecan dalgası yarattığının altını çizmek için söyledim. ’Bizim başımızda genç, yakışıklı olsun’ filan değil derdim. Ben orayı değerlendiriyorum. Ama gençlik, günümüz siyasetinde artık çok açık bir değer haline geliyor. Bunu da kabul etmemiz lazım. Bu toplumda dikkat çekiyor. CHP olarak geçmişimize bakalım. Deniz Baykal geldiğinde 40’lı yaşlardaydı. Bu bize aykırı bir şey değil. Bizim geçmişimizde, geleneklerimizde var. Bizde de genç siyasetçiler var. Zamanı durduramıyorsunuz? Mecburen belli bir şeyden sonra yaşlanıyorsunuz. Yunanistan Başbakanı’na da 10 sene sonra ’genç’ demeyeceğiz. Çünkü o da yaşlanacak."

Araya giren CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk de "CHP’nin Genel Başkanı da yakışıklı. Bizim genel başkanımız da yakışıklı. Onun için bu meseleyi başka bir tarafa taşımayın. Biz genel başkanımızın yakışıklılığı konusunda örgüt olarak hemfikiriz" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
HDP'li Selma Irmak: Hiçbir erkek Öcalan gibi kadınların
HDP'li Selma Irmak: Hiçbir erkek Öcalan gibi kadınların
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
HDP 'AKP bizi bağımsız adaylığa zorluyor'
HDP 'AKP bizi bağımsız adaylığa zorluyor'
2015 genel seçimleri için AB'den HDP'ye uyarı iddiası
2015 genel seçimleri için AB'den HDP'ye uyarı iddiası
Cumhurbaşkanlığı'ndan son dakika Ermenistan açıklaması
Cumhurbaşkanlığı'ndan son dakika Ermenistan açıklaması
Konya'da sigara can aldı
Konya'da sigara can aldı
Uludere'da askere taşlı gaz bombalı saldırı
Uludere'da askere taşlı gaz bombalı saldırı
Uçan Adam Sabri canlı yayında 'uçtu'
Uçan Adam Sabri canlı yayında 'uçtu'
Davutoğlu'na kongrede sürpriz şarkı
Davutoğlu'na kongrede sürpriz şarkı
Merkel'den flaş 'İslam' açıklaması
Merkel'den flaş 'İslam' açıklaması