BIST 1.383
DOLAR 8,09
EURO 9,77
ALTIN 461,21
HABER /  DÜNYA

Netanyahu'yu domuza benzetti işinden oldu! İşte o karikatür

İSRAİL’de Benyamin Netanyahu ile destekçilerini George Orwell’ın hiciv tarzındaki ünlü eseri Hayvan Çiftliği’ne atıfla domuz olarak resmeden Jerusalem Report dergisi karikatüristi işinden kovuldu.

Abone ol

Medyascope'ta yer alan habere göre Avi Kazt, İsrail’i Yahudilerin ulus devleti olarak tanımlayan ve azınlıklara ayrımcılığı hukuki hâle getiren yeni yasayı eleştirmek üzere, yasa mecliste kabul edildiği gün Netanyahu ve meclisteki milletvekili dostlarının birlikte selfie çektiği fotoğrafı karikatürüne malzeme yapmıştı.

Karikatürün üzerine kitaptan “Bütün hayvanlar eşittir. Ama bazıları diğerlerinden daha eşittir” cümlesini de alıntılayan Avi Katz’ı, siyasetçileri Yahudiler için de dinen haram olan domuzlara benzettiği için “antisemitik” olmakla suçlayanlar olmuştu.

30 YILDIR AYNI DERGİDE ÇALIŞIYORDU
Avi Katz’ın 30 yılı aşkın süredir çalıştığı Jerusalem Post gazetesine bağlı Jerusalem Report dergisi, karikatüristle yollarını ayırma kararı aldıklarını duyurdu. İsrail gazeteciler sendikası kararı tepkiyle karşılarken, Katz’ın bir meslektaşı da protesto amacıyla dergiden istifa etti. Dergiye kısa öyküler yazan Haim Watzman istifa mektubunda, “sırf bazı okuyucuları rahatsız oldu diye çalışanını işten atan bir yayıncı ile ilişkili kalamam” diye yazdı: “Gazetecilik, iyi icra edildiğinde, daima bazılarını kızdırır. Okuyucular analiz ya da yorumlardan şikayetçi olduğunda çalışanlarının arkasında durmaksa bir gazete ve editörlerinin görevidir.”

ÖNCEKİ HABERLER
CHP'de büyük kavga! Tuncay Özkan'dan İnce'ye: Sıradan ve kabasın!
Samsung kırılmaz ekran geliştirdiğini doğruladı!
UBER'e karşı taksici saldırıları hala tüm hızıyla devam ediyor!
Nikon yeni aynasızını gösterdi!
Ayakta görülen lekeler kırmızı lekeler ayakta neden olur
Karlov suikastı soruşturmasında yeni tutuklama
Korkunç rakam! 'İstanbul'da 500 bin uyuşturucu bağımlısı var'
WhatsApp çalışma grubu dolandırıcıların kabusu oldu
2 tl yüzünden 2 kardeş ölümle pençeleşiyor
Kurban Bayramı 8. ayın kaçında hangi günler bayram?
Yorumlar 2 yorum