BIST 4.907
DOLAR 19,03
EURO 20,51
ALTIN 1.188,33
GÜNCEL

Naylon poşeti pazarda 10 kuruşa sattı reklam tepkisi

DÜZCE'de naylon poşetlerin satılmasına tepki gösteren vatandaş, pazarda açtığı tezgahta poşet sattı.

Yeni yılın gelmesiyle birlikte market alışverişlerinde üzerinde marketin reklamı bulunan poşetler 25 kuruş bedelle verilmeye başlandı. Bu karara tepki gösteren Düzceli Murat Öztürk, cumartesi pazarında açtığı tezgahında boy boy poşetleri 10 kuruştan satmaya başladı.

Vatandaşların ve pazarcı esnafının şaşkın bakışları arasında tezgah açan Murat Öztürk, tezgahına koyduğu renk renk poşetleri satışa çıkarttı.

Tezgahındaki poşetleri satabilmek için “Markette 25 kuruş, burada 10 kuruş gel vatandaş, renk renk boy boy poşetler 10 kuruş ve reklamsız, yazısız poşetler burada gel vatandaş” diye bağırarak müşteri çekmeye çalışan Murat Öztürk, "Tepki olsun diye yapıyorum. Bedavadan reklam yaptırıyorlar. Bir markete gittiğimizde en az 5-6 poşetle çıkıyoruz. Neden reklamlarını yapalım? 6 poşet 1 ekmek yapıyor" dedi.

Alım gücünün azaldığına dikkat çeken Öztürk, uygulamanın doğru olmadığını ifade ederek şu ifadeleri kullandı: "Eğer çevreyi korumaksa amaç, o zaman vatandaşın elinde ki poşetleri 10 kuruşa geri alsınlar. Marketten 25 kuruş karşılığı aldığınız poşetler doğayı kirletmeyecek mi? Eğer doğayı koruyacaksan, geleceği koruyacaksan vatandaştan 10 kuruşa geri al. Dediğim gibi 6 poşet 1 ekmek yapıyor. İnsanlar 10 kuruşun hesabını yaparken bunu yapmaları çok yanlış. Biz de bunu tepki olsun diye yaptık. İnşallah sesimiz duyulur”

Sitene Ekle
Etiketler