BIST 1.092
DOLAR 7,05
EURO 8,37
ALTIN 461,60
MEDYA

Mustafa Karataş ve kardeşi Emin Akgül 50 yıl sonra Müge Anlı kavuşturdu

ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılan Mustafa Karataş 50 yıldır görüşmediği kardeşi Emin Akgül’e kavuştu. Buluşma sırasında ise duygu dolu anlar yaşandı.

1969 yılında Kocaeli’den Avustralya’ya aşçı olarak çalışmaya giden 25 yaşındaki Emin Akgül’den 50 yıldır haber alınamıyordu. Akgül’ün kardeşi Mustafa Karataş ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılarak kardeşinin bulunmasını istedi. Müge Anlı ve ekibinden müjdeli haber dün geldi. Kayıp kardeşe 50 yıl sonra ulaşıldı. Buluşma sırasında ise duygu dolu anlar yaşandı.

Kocaelide yaşayan Mustafa Karataş 50 yıldır haber alamadığı kardeşi Emin Akgül aramak için Müge Anlı'nın programına başvurdu. 5 yaşında olan Emin Akgün 1969 yılında devlet desteği ile Kocaeli’den Avustralya’ya aşçı olarak çalışmaya gitmiş. Avustralya gittikten sonra bir kaç tane mektup yazan Emin bey 1970 yılından sonra tamamen bağlanatısını koparmış.

Anneden bir babadan ayrı olan 2 kardeşin başka kardeşleri de yok. Annesi Münevver hanım konsolosluğa başvuruyor oğlunu bulamak için ama hiç bir sonuca ulaşmıyor. Daha sonra ise anne oğlunu bulamadan hayatını kaybediyor.

105 yaşındaki teyzenin ısrarlarıyla programa katılan Mustafa Karataş Müge Anlı ve ekibi sayesinde 50 yıldır bulamadığı kardeşine kavuştu.

50 YIL SONRA İLK KEZ GÖRÜŞTÜLER Müge Anlı’nın ekibi 50 yıldır ortalarda olmayan Emin Akgül'e ulaştı. Canlı bağlantı ile ATV stüdyolarına bağlanan Emin Akgül, kardeşi Mustafa Karadaş ile 50 yıl sonra ilk kez görüştü.

Sitene Ekle
Yorumlar