BIST 1.445
DOLAR 8,28
EURO 10,11
ALTIN 489,06
HABER /  GÜNCEL

Murat Hazinedar kimdir? Nerelidir eşi kimdir?

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar kimdir nerelidir? Murat Hazinedar'ın düzenlediği basın toplantısında eşinden ve oğlundan bahsetmesi günün en çok tartışılan konularından biri oldu. Peki Murat Hazinedar kimdir ve nerelidir? Eşi Özlem Hazinedar ve çocukları hakkında merak edilenler.

Abone ol

Murat Hazinedar Türkiye'nin en genç belediye başkanları arasında yer alıyor. Henüz 40'lı yaşlarının başında belediye başkanı olan Hazinedar İstanbul'da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Hazinedar, 2014 yılındaki seçimlerde rekor oy alarak Beşiktaş Belediye Başkanlığı görevine seçilmişti.

Peki Murat Hazinedar kimdir aslen nerelidir, eşi Özlem Hazinedar ve çocukları kimler? İşte o soruların cevapları;

MURAT HAZİNEDAR ASLEN NERELİ : Murat Hazinedar 1971 İstanbul doğumlu olsa da aslen Fatsalı. Hazinedar ailesi Karadeniz'in köklü ailelerinden biri. Murat Hazinedar'ın anne ve babası üniversitede tanışıp evlenince Murat Hazinedar İstanbul'da dünyaya gelmiş. Sonra aile Fatsa'ya dönünce Murat Hazinedar ilköğrenimini Fatsa'da, ortaöğretimini Ankara Yükseliş Koleji'nde, lise öğrenimini ise Bolaman, Fatsa ve Kabataş Erkek Liseleri'nde tamamladı.

Lise mezuniyetinin ardından İstanbul Üniversitesi’nde eğitimini sürdüren Murat Hazinedar, Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 1997-2014 yılları arasında; aynı zamanda kurucusu olduğu Hukuk Bürosu'nun Başavukat'lığını yaptı. 1989-1995 yılları arasında çeşitli tekstil ve ihracat firmalarında yönetici olarak görev yaptı. Or-Gi Taşıt Muayene İstasyonları A.Ş.'de kurucu ortak olup, Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi'dir.

1987’DE SİYASİ HAYATINA BAŞLADI

1987 senesinde gençlik kollarında siyasi hayatına başladı. 2000’de CHP Kurultay Delegeliği yaptı. 2009 yılından itibaren siyasi mücadelesini TDH'de sürdüren Hazinedar, 2011 Yılı Genel Seçimleri'ne Ordu'dan Bağımsız Milletvekili Adayı olarak seçime katıldı, 2013'te Mustafa Sarıgül ile birlikte CHP'ye yeniden üye oldu.

REKOR OYLA SEÇİLDİ

2014’te CHP Parti Meclis Kararı ile Beşiktaş Belediye Başkanlığı'na aday gösterildi ve Mart 2014 Yerel Seçimleri'nde %77'lik oyla Beşiktaş Belediye Başkanlığına seçildi.

EŞİ ÖZLEM HAZİNEDAR KİMDİR?

Murat Hazinedar'ın eşinin ismi Özlem Hazinedar. Çiftin bir erkek çocukları var. Murat Hazinedar İstanbul Üniversitesi'ni kazandığında okula kayıt yaptırırken eşi Özlem ile tanışmış. Bunu verdiği bir söyleşide şöyle anlatıyor;

-İstanbul Hukuk Fakültesi’ne kayıt yaptırırken, daha okulun ilk günü tanıdım Özlem’i. Tanıştıktan hemen sonra da nişanlandık. Çeyrek yüzyıldır beraberiz.

Murat Hazinedar'ın eşi Özlem Hazinedar da karadenizli. Sinoplu olan Özlem Hazinedar da İstanbul Üniversitesi mezunu ve avukat.

ÖNCEKİ HABERLER
TRT spikeri FETÖ'den tutuklandı
Hazinedar'ın görevden uzaklaştırılmasına CHP'den ilk tepki
FETÖ tutuklusu holding patronu için flaş tahliye kararı
Mersin için arka arkaya hava durumu alarmı
Hüseyin Korkmaz hakkında Türkiye'den flaş karar
Öğrenci servisi kaza yaptı! Çok sayıda yaralı var
Ömer Halisdemir davasında FETÖ itirafı!
Antalya hava durumu çok kötü saat 18.00'dan sonra...
Tek tip kıyafet uygulamasına karşı toplu direniş!
Evinde ölü bulunmuştu! Cinayetin sebebi yasak aşk çıktı
Yorumlar