BIST 1.414
DOLAR 8,72
EURO 10,39
ALTIN 497,99
HABER /  SEÇİM  /  2018 GENEL SEÇİMLERİ

Muharrem İnce oyunu kullandı YSK'ya mesaj verdi

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce oyunu, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için oyunu Yalova'da Saffet Çam Ortaokulu'nda oyunu kullandı.

Abone ol

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, eşi Ülkü, oğlu Salih Arda ve gelini Göknil İnce ile birlikte, oy kullanacağı Yalova merkezdeki Saffet Çam İlköğretim Okulu’na geldi. Kalabalık bir basın mensubunun takip ettiği Muharrem İnce, saat 10.30'da 1118 Nolu sandıkta oyunu kullandı.

"AKŞAM YSK'NIN ÖNÜNDE OLACAĞIM"
Muharrem İnce, oyunu verdikten sonra yaptığı açıklamada, "Hayırlı uğurlu olsun, vatan, millet için en iyisi neyse o olsun. Şimdi hemen Ankara'ya gidiyorum. Akşam da YSK'nın önünde olacağım" dedi.

"YALOVA ATATÜRK'ÜN KARARGAHIYDI"
Muharrem İnce, oy kullandığı okuldan ayrılırken de basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. İnce, "Siz burada sandıkların başında durun, ben YSK’nın başında duracağım. Allah’ın izniyle bu iş olacak. Cumhuriyetin kuruluşunda da Yalova, Atatürk’ün karargâhıydı, yani 1929'dan 1938'e kadar burası karargahtı. İşte bak, karargâh olmaya başlamış. Bu süreçte değerli basın mensupları sizlere çok teşekkür ediyorum. Hepinize kolay gelsin. Haydi hoşçakalın, ben gideyim" diye konuştu.

Oyunu verdikten sonra, açıklama yapmaya hazırlandığı sırada kolundan tutup, kendini çeken muhabirle ilgili de espri yapan İnce, "Demin bir arkadaş kolumu istedi ona da teşekkür ediyorum. Nerede o arkadaş merak ediyorum onu?" dedi. Muhabirin özür dilemesi üzerine İnce, "Aşk olsun. Ben de gırgır yaptım zaten. Sen öyle çekersen ben de seni böyle ifşa ederim. Hiç sorun yok" diyerek espri yaptı.

Muharrem İnce, ardından Ankara'ya gitmek üzere Yalova'dan ayrıldı.

Hatırlanacağı üzere Muharrem İnce, seçim kampanyası sırasında seçimlere şaibe karışabileceği iddiasını gündeme getirmişti. İnce'nın açıklamalarına AK Parti kurmayları, sert tepki göstermiş ve İnce'yi yenilgiye bahane aramak ve halkı kışkırtmakla suçlamıştı.

"SANDALYEDE OTURUP BEKLEYECEĞİM"
İnce, "Sandık başlarından ayrılmayın. Sonra seçim kurullarının önüne gelin. Ben Pazar sabahı Yalova'da oyumu kullanıp Ankara'da YSK'nın önünde bir sandalyede oturup bekleyeceğim" ifadesini kullanmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Yozgat Cumhurbaşkanlığı seçim sonucu 2018 Yozgat sonuçları
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Nevşehir Cumhurbaşkanlığı seçim sonucu 2018 Nevşehir sonuçları
Konya Cumhurbaşkanlığı seçim sonucu 2018 Konya sonuçları
Kırşehir Cumhurbaşkanlığı seçim sonucu 2018 Kırşehir sonuçları
Çankırı Cumhurbaşkanlığı seçim sonucu 2018 Çankırı sonuçları
YSK Cumhurbaşkanlığı Seçimi canlı sandık sorgulama
Seren Serengil devlet büyüklerine yalvardı: Oy vermek istiyorum
Eskişehir Cumhurbaşkanlığı seçim sonucu 2018 Eskişehir sonuçları
Balıkesir Cumhurbaşkanlığı seçim sonucu 2018 Balıkesir sonuçları
Yorumlar 24 yorum