BIST 4.811
DOLAR 19,11
EURO 20,73
ALTIN 1.212,31
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Muharrem İnce Avcılar'da iftara katıldı

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Avcılar Belediyesinin düzenlediği iftar programına katıldı. Burada konuşan İnce, ekonomiyi büyütmek için adil ve şeffaf devlet yönetimine ihtiyaç bulunduğunu söyledi.

Abone ol

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, yoksulluğu yok etmek ve ekonomiyi büyütmek için şeffaf hukuk devletine ihtiyaç olduğunu söyledi. Ekonomiyi büyüttükten sonra adil paylaşımı sağlayacaklarını ifade eden İnce, 19 Mayıs'ta Samsun'da olacağını söyledi.

Avcılar Belediyesinin dün düzenlediği iftarın ardından konuşan İnce, Türkiye'nin kutuplaşmaya değil, kucaklaşmaya ihtiyacı olduğunu, Türkiye'nin gelecek dönemde barışması ve kenetlenmesi gerektiğini dile getirdi.

Türkiye'nin bir büyük şemsiye altında birleşmeye ihtiyacı olduğunu belirten Muharrem İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunu başarmalıyız. Gençlerin geleceğe umutla bakmaya ihtiyacı var. Bu ülkenin eğitimli ve akıllı evlatları ülkemizi terk ediyor, geleceğe güvenle bakamıyor. Acilen bu beyin göçünü durdurmamız lazım. Emeklilerimizi daha rahat yaşatmamız lazım. Çocuklarımıza daha iyi bir eğitim vermemiz lazım. Bütün bunları başarabiliriz. Yoksulluğu yok etmemiz lazım. Yasakları kaldırmamız lazım. Ekonomimizi büyütmek için önce şeffaf ve hukuk devletine ihtiyacımız var. Ekonomideki büyümeyi de gerçekleştirdikten sonra bir adil bölüşüme ihtiyaç var. Gelir dağılımındaki adaletsizliği düzeltmeye ihtiyacımız var. 1, barışacağız, 2, büyüyeceğiz. 3, bölüşeceğiz. "

"Allah'ın izni, milletin isteğiyle 24 Haziran'da un varsa, şeker varsa yeni yepyeni bir usta da gelecek." diyen İnce, yarın Samsun'da olacağını sözlerine ekledi.

İftara, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, partililer ve vatandaşlar katıldı.