Müge Anlı açıkladı Feride Ercan'ı katili dehşete düşüren bir yöntemle yok etmiş

ATV'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Feride Ercan’ın katil zanlısı Hikmet Yalçınkaya'nın ifadesi ortaya çıktı

Ocak 2019'da kaybolan Feride Ercan Kırıkkale'de yalnız yaşıyordu. Feride hanımın ailesi Müge Anlı'nın programına katılarak canlı yayında kayıp kızlarına aramaya başladı. Bütün araştırmalar sonucunda Feride hanımı sosyal medyada tanışıp konuştuğu Hikmet Yalçınkaya'nın vahşice öldürdüğü ortaya çıkmıştı. Zanlı Hikmet Yalçınkaya büyük bir cesaret ile iki gün canlı yayına katılmış kendisini savunmuştu. Şimdi ise tutuklanan katilin ifadesi ortaya çıktı.

Zanlı Yalçınkaya ifadesinde, Feride Ercan ile sosyal medyada tanışıp, telefonda görüştüklerini ve Ankara'da birkaç kez buluştuklarını söyledi. Geçinemediğini söyleyerek kendisinden yardım isteyen Ercan'a birkaç kez para verdiğini ileri süren zanlı, daha sonra görüşmek istemediği Ercan'ın kendisini ailesiyle ve çocuklarıyla tehdit etmeye başladığını iddia etti.

Zanlı ifadesine şöyle devam etti "Olay günü Mamak'ta buluşarak bir pastanede kahvaltı yaptık. Kendisiyle bir daha görüşmek istemediğimi söyledim.Bunun üzerine Feride hanım bana agresif tavırlar sergiledi. Ercan'a hakkında şikayetçi olmak için karakola gideceğini söyledikten sonra otomobile bindik. Tartışma büyüdüğü arbede yaşadık ve Feride Ercan'a yumruk attım."

-Ercan'ın bayılmış olabileceğini düşünerek babadan kalma evine götürdüm. Garajda araç kapısını açınca Feride yere düştü. Feride'nin öldüğünü anladıktan sonra cesedi yok etmek için elektrikli testereyle parçalayıp sobada yaktım. Daha sonra ise sobayı çuvala koyarak evinönündeki konteynere bıraktım. Sobayı hurda toplayıcılar aldı"