HABER /  GÜNCEL

MİT TIR'ları hakiminden yok artık dedirten Diyanet tweeti!

MİT TIR’ları davasına bakan daha sonra Yargıtay Üyesi olan Erol Tekmen sosyal medya hesabından çok tartışılacak bir paylaşımda bulundu.

MİT TIR'ları hakiminden yok artık dedirten Diyanet tweeti!

ADANA Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı’yken MİT TIR’ları davasına bakan, daha sonra Yargıtay Üyesi olan Erol Tekmen sosyal medya hesabından çok tartışılacak bir paylaşımda bulundu.

Yargıtay Hakimi Tekmen, Diyanet İşleri Başkanlığı’na Ali Erbaş’ın getirilmesiyle ilgili haberi Twitter hesabından paylaşarak “Yurtta sulh, cihanda sulh!!!” notunu düştü.

Tekmen’in bu paylaşımına Sabah gazetesi köşe yazarı Sevilay Yılman “Nasıl yani” yorumunda bulundu. Yargıtay üyesi İsa Çelik ise "Düşünüdürücü" yazdı.

Tekmen daha sonra paylaşımını, Yılman da yorumunu sildi.

DARBECİLERE GÖNDERME Mİ?

15 Temmuz darbe girişimini yapan FETÖ’cü askerler oluşturdukları gruba “Yurtta Sulh Konseyi” adını vermişlerdi. Tekmen’in bu paylaşımı dikkat çekti.

AÇIKLAMA YAPTI

Paylaşımı tepki çeken Tekmen yaptığı son açıklamada şunları söyledi:

“Yapılan atamanın toplum huzuru ve barışı için atılmış iyi bir adım olduğu düşüncesiyle  paylaşım yaptım. Tweetteki bir konunun yanlış değerlendirileceğini görerek paylaşımı sildim. Özel bir kasıt veya düşüncem yoktur. Paylaştığım tweet M. Kemal Atatürk'ün bir veciz sözüdür. Olay yaratacak bir yönü yoktur.”

Yorumlar 11 yorum