HABER /  GÜNCEL

MHP'lileri dile düşüren tuhaf Afrin desteği! Paraları alıp...

AFRİN harekatına destek için askerlik şubesine gidip gönüllü olanları duymuştuk. En ilginç Afrin desteği ise MHP kanadından geldi. İzmit'te, MHP İl Başkanlığı yöneticileri ve parti üyeleri, Afrin operasyonuna destek için vergi borçlarını ödedi.

İzmit'te, MHP İl Başkanlığı yöneticileri ve parti üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'e başlattığı askeri operasyona destek için vergi borçlarını ödedi. Vatandaşlık görevi olan vergi borcunu 'Afrin'e destek' diye sunan MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, bu şaşırtıcı eylemini basın açıklamasında izah etmeye çalıştı.

Kocaeli Vergi Dairesi'nin önünde konuşan MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, şunları söyledi;

-"Bugün Türk ordusu savaşta. Biz de diyoruz ki 'Evet, bugün herkes devletinin yanında. Evet, bugün herkes Türk ordusunun yanında'. Bu söylemleri eyleme geçirmek, vereceğimiz vergilerle olur. Tüm sivil toplum örgütlerine, futbolculara, sinema sanatçılarına, ticaret odalarına, sanayi odalarına, 'Devletimin yanındayım. Ne mutlu Türküm' diyebilen herkese biz de diyoruz ki gelin; verginizi ödeyin.

-Gecikmiş vergilerinizi ödeyin, taksitlendirmeye ayrılmış vergilerinizi ödeyin. Allah rızası için bir sefer de vergi ödemek için borç bulun. Bugün MHP'nin yapmak istediği, tamamen buydu. Ben inanıyorum ki 'Devletimin yanındayım' demenin, artık sözünün eyleme geçme zamanı. O da devlete ödediğimiz vergilerle olacaktır" diye konuştu.

AFRİN'e destek için vergi ödeme gibi sıradışı bir yol seçen MHP'liler twitterda herkesin diline düştüler. Bilindiği gibi vergi zaten ödenmesi zorunlu olan bir vatandaşlık görevi. Bunun destek diye sunulması 'MHP'liler vergi borcu ödemiyor mu?' eleştirilerini getirdi.

(DHA)

ÖNCEKİ HABERLER
12 dönüm üzerinde kuruldu kahramanlık destanını anlatacak
Bakan Canikli o iddiayı yalanladı: TSK...
TSK Afrin'de havadan bu bildiriyi attı!
Karamollaoğlu'ndan hükümete Afrin uyarısı!
ABD'den çok konuşulacak PKK/PYD raporu!
Sen Anlat Karadeniz 56. bölüm 2. fragmanı
Yorumlar 22 yorum