BIST 1.034
DOLAR 7,26
EURO 8,61
ALTIN 482,69
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

MHP'li Erhan Usta Disiplin Kurulu'na sevk edildi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun Milletvekili Erhan Usta, tedbirli olarak ve parti üyeliğinden kesin çıkarma talebiyle Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığına sevk edildi.

Abone ol

MHP'de sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin görevden alınmıştı. Bu gelişmenin ardından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun Milletvekili Erhan Usta, tedbirli olarak ve parti üyeliğinden kesin çıkarma talebiyle Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığına sevk edildi.

DİSİPLİN KURULU'NA SEVK EDİLDİ
MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Erhan Usta; 01.01.2019 tarihli Türkiye geneli ve Samsun ili ile ilgili Cumhur İttifakının varlığı ve devamını zedeleyici beyan ve açıklamaları karşısında tüzüğümüzün 78/4-c-e-i maddeleri ile yine parti tüzüğümüzün 81. maddesi kapsamı ve gereğince tedbirli olarak ve parti üyeliğinden kesin çıkarma talebiyle Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığımıza sevk edilmiştir" dedi.

BAHÇELİ TARAFINDAN GÖREVDEN ALINMIŞTI
MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM'ye sunulan 'emeklilikte yaşa takılanlar' önergesine 'evet' oyu verdiği için ve grubu da bu yönde oy kullanmaya yönelttiği için MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından grup başkan vekilliği görevinden alınmıştı.

ERHAN USTA NE DEMİŞTİ
MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Cumhur İttifakı'nın Samsun'daki görüşmeleri ile ilgili açıklamalarda bulunarak "Genel başkanımız ifade etti. Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil" demiş ve MHP olarak Samsun'da 7 belediye istediklerini ancak AK Parti'nin 2 belediye verdiği açıklamasında bulunmuştu.

MHP'de sıcak gelişme! MHP Samsun İl Başkanı görevden alındı

ÖNCEKİ HABERLER
Cemal Kaşıkçı davasında son dakika gelişmesi! Savcı ölüm istedi
Milli Piyango'dan 'şeffaflık' açıklaması
2019 Hac kayıt başvuru ücreti online ödenir mi banka listesi
Can pazarı kamerada! İnleme sesi ile cevap verebildi
Sadık Çiftpınar: 2 büyük camianın benimle ilgilenmesi gurur verici
DGS kaç dakika sürecek DGS'de kaç soru çıkacak?
Yorumlar 6 yorum