BIST 1.509
DOLAR 9,53
EURO 11,08
ALTIN 549,36
HABER /  GÜNCEL

Metro kapalı 1 Mayıs'ta nereler açık? Metrobüs ve vapur...

İSTANBUL'da 1 Mayıs 2017 kutlamaları nerede, hangi yollar kapalı nereler açık? Marmaray, vapur, otobüs, metro ve metrobüs çalışıyor mu? 1 Mayıs resmi tatili sebebiyle bir çok yer kapalı.

Abone ol

İstanbul'da 1 Mayıs kutmaları bu sene Bakırköy'de yapılırken ulaşımda iptaller var. Emniyet ise kapalı yolları ve alternatif açık güzergahları ilan etti. Metroda bazı hatlar kapatılırken metrobüs ve İETT otobüs seferleri hizmet vermeye devam ediyor. Buna karşılık bazı vapur seferleri iptal edilmiş durumda.

Beşiktaş, Kabataş ve Karaköy iskeleleri, Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na, Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na deniz motoru seferleri iptal edildi. Taksim-Karaköy arası çalışan Tünel seferleri, Taksim-Kabataş arası çalışan füniküler seferleri, İstiklal Caddesi'nde çalışan nostalji tramvayı çalışmıyor.

Yenikapı-Hacıosman metro hattı üzerinde bulunan Taksim, Şişhane, Osmanbey metro istasyonları da saat 05.00'ten itibaren kapatıldı. Bu seferler etkinlik bitimine kadar kapalı olacak. Metro bu duraklarda durmadan devam ediyor.

Metrobüs ve Marmaray da çalışıyor. İETT'nin otobüs seferlerinde de bir değişiklik yok. Toplu taşımayı kullanmak isteyenler metrobüs ve marmarayı tercih edebilir. İstanbul genelindeki diğer metro hatlarında da seferler normal seyrinde devam ediyor. 

Helikopter de yasak : Taksim Meydanı, Mecidiyeköy, Saraçhane, Dolmabahçe Meydanı, Kadıköy İskele Meydanı, Bakırköy Halk Pazarı, Bakırköy Meydan ve civarındaki helikopter uçuşlarına da müsaade edilmiyor.

İstanbul'daki kapalı yollar nereler açık?

1 Mayıs Bakırköy kapalı yollar : Sabah saat 05.00'ten itibaren Bakırköy ilçesinde İncirli Caddesi, Olgunlar Sokak, İsmail Erez Bulvarı, Ekrem Kurt Bulvarı, Fikret Yüzatlı Caddesi, Bahçesaray Sokak, Sayfiye Sokak, Pembeay Sokak, Pelinli Sokak ve Akıl Hastanesi Caddesi trafiğe kapatıldı.

Bakırköy hangi yollar açık? : Bakırköy'de alternatif güzergah olarak, D-100 Kuzey Güney, Sahil Kennedy, Yüce Tarla, İskele, Prof. Turan Güneş, Karabal ve Dr. Tevfik Sağlam caddeleri kullanılıyor.

Beyoğlu ve Şişli kapalı yollar :  Tarlabaşı Bulvarı, Mete, Gümüşsuyu,Sıra Selviler, Halaskargazi ve Cumhuriyet caddeleri trafiğe kapatıldı. Alternatif : Bu güzergahlarda trafik, Unkapanı Köprüsü'nden ve Perşembe Pazarı'ndan gelen akım Kasımpaşa ve Karaköy istikametine, Kasımpaşa'dan gelen akım tuz ambarı ışıklardan Hasköy ve Karaköy istikametine, Dolapdere'den gelen akım Divan kavşağından tünel üzerinden Şişli istikametine veya stat üzerinden Beşiktaş istikametine, Dolmabahçe Gazhane Caddesi'nden gelen akım Gümüşsuyu'na verilmeden Beşiktaş ya da Karaköy istikametine, Şişhade'den gelen akım, Kasımpaşa ve Unkapanı Köprü istikametine, Şişli'den gelen akım Yedikuyular Caddesi ve Tünel Taksim Tünel üzerinden Beşiktaş istikametine, Defterdar yokuşundan Taksim'e çıkan yol kapalı olacağı için gelen akım Akarsu Yokuşu ve Taktaki Yokuşu istikametine, Mebusan Yokuşu Caddesi çıkış istikameti Meclis-i Mebusan Caddesi'yle kesişim noktasından kapatılarak akım Karaköy istikametine yönlendiriliyor. Halaskargazi Caddesi kapatıldı, alternatif olarak Abide-i Hürriyet Caddesi kullanılıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul'da sıra dışı 1 Mayıs kutlaması horon da var dua da!
İstanbul'da sıra dışı 1 Mayıs kutlaması horon da var dua da!
Süleyman Soylu'dan 1 Mayıs mesajı
Süleyman Soylu'dan 1 Mayıs mesajı
Ahmet Arslan açıkladı Marmaray'da seferler artıyor
Ahmet Arslan açıkladı Marmaray'da seferler artıyor
AK Parti MYK toplandı
AK Parti MYK toplandı
PKK'ya büyük darbe! Yakalanan isim bakın kim çıktı
PKK'ya büyük darbe! Yakalanan isim bakın kim çıktı
CNNTürk spikerinden ilginç Taksim yorumu!
CNNTürk spikerinden ilginç Taksim yorumu!
Ünlü TV patronuna infazda sır perdesi!
Ünlü TV patronuna infazda sır perdesi!
Stres çarkını kullananlar dikkat!
Stres çarkını kullananlar dikkat!
FETÖ’cülere 10 bin 821 soruşturma
FETÖ’cülere 10 bin 821 soruşturma
Taksim'e çelenk bırakan ilk isim o oldu
Taksim'e çelenk bırakan ilk isim o oldu