HABER /  GÜNCEL

Meteoroloji'den iki bölge için yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara ve Ege'de bazı illerde gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Bu arada bazı bölgelerde ise fırtına bekleniyor.

Meteoroloji'den iki bölge için yağış uyarısı

Meteoroloji uyardı, Marmara ve Ege'de bugün gök gürültülü sağanak bekleniyor. Meteoroloji ayrıca, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinde fırtına beklendiği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bugün Marmara Bölgesi'nde görülecek sağanağın öğle saatlerinden itibaren Çanakkale ve Tekirdağ'da, akşam saatlerinden itibaren ise İstanbul, Balıkesir, Bursa ve Yalova'da kuvvetli (21-50 kilogram/metrekare) olacağı tahmin ediliyor.

Ege Bölgesi'nde görülecek yağışın ise Kıyı Ege'den başlayarak zamanla bölge genelinde etkisini arttırması ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde İzmir, Aydın, Manisa, Uşak ve Kütahya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kilogram/metrekare), Muğla'da çok kuvvetli (51-75 kilogram/metrekare) olması bekleniyor.

Yetkililer ve vatandaşların meydana gelebilecek ani sel, su baskınları ve yıldırım düşme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

5 BÖLGE İÇİN FIRTINA UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün tahminlerine göre, rüzgar pazartesi günü öğle ile gece saatleri arasında Ege'de, bugün akşam saatleri ile salı öğle saatleri arasında Batı Akdeniz ve İç Anadolu'da, pazartesi gece saatleri ile salı günü gece saatleri arasında Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Kastamonu, Sinop, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinde güneyden fırtına (60-90 kilometre/saat) şeklinde esecek.Yetkililer, fırtına nedeniyle başta soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler olmak üzere, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı uyarıda bulundu.

Yorumlar