BIST 1.153
DOLAR 8,22
EURO 9,68
ALTIN 504,06

Meteoroloji'den Eskişehir ve 5 ile yağış uyarısı! Sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor

Meteoroloji 20 Eylül 2020 pazar günü için 13 ili şiddetli yağış konusunda uyardı. Sakarya, Kocaeli, Kütahya, Bursa, Eskişehir illeri listede yer alıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Pazar günü bir çok ilde şiddetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı yağışla birlikte bu illerde düşüş gösterecek. Şiddetli yağış geceden başlarken pazar günü akşama kadar kesintisiz devam edecek. 

Şiddetli yağış beklenen yerler:  Meteorolojinin yayınladığı haritalı hava durumu tahminine göre pazar günü Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz Toroslar kesimi, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Eskişehir, Konya, Düzce, Zonguldak ve Sinop çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak etkili oluyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde Afyonkarahisar çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor
Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneyi, Kuzey Ege kıyıları ile Düzce, Zonguldak ve Bartın kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

Yapılan uyarıların 20 Eylül Pazar saat 18-00'a kadar geçerli olduğu belirtildi: