BIST 4.811
DOLAR 19,12
EURO 20,75
ALTIN 1.212,04
POLİTİKA

Meral Akşener’den Mersin açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Mersin'de yaşanan adaylık kriziyle ilgili farklı formüllerin gündemlerinde olduğunu söyledi. Akşener ''Mersin’de maalesef biz içimizden vurulduk’’ dedi.

Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu olan Meral Akşener; İstanbul, Mersin, Adana, Ankara, Balıkesir ve Bursa’nın AK Parti’nin elinden gideceğini söyleyerek, Mersin’de yaşanan krize de açıklık getirdi.

Akşener konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: Sayın Kocamaz’ın yaşadığı bu süreç ibret oldu. Mersin’de maalesef biz içimizden vurulduk. İkincisi hukuk guguk oldu.

Siyaset şöyle bir şeydir; Seçimleri derbi maçları gibi düşünün. Centilmenliğin önde olması alanlardır. Projelerin kazandığı, iyi olanların kazandığı bir ortamdır. Ancak son seçimlerde, özellikle bu yerel seçimlerde insanların kamplaştırıldığı, çok zehirli bir dilin ve seçmenin korkutulmaya çalışıldığı bir süreç bu.

Mersin’de bizim maalesef sayın Kocamaz’ın müracaatıyla ilgili il başkanı ve il başkan yardımcısı olarak kendisine yetki verilmiş arkadaş gidip müracaatını yapmadılar. Biz de bu konuda suç duyurusunda bulunduk.

Sitene Ekle