BIST 11.139
DOLAR 33,05
EURO 36,06
ALTIN 2.620,03
GÜNCEL

Meksika yanardağ alarmı: 24 saatte 3 kere patladı

Meksika'da bulunan Popocatepetl yanardağı 24 saatte üç kere patladı. Ulusal sivil koruma koordinatörlüğü bölgede alarm seviyesini yükseltti. Patlama anına ait görüntü ise çok sayıda kişi tarafından paylaşıldı.

Meksika'da bulunan Popocatepetl Yanardağı, 9 - 10 Kasım tarihleri arasında 3 defa patladı. Ulusal sivil koruma koordinatörlüğü de bölgede alarm seviyesini yükseltti.

Sosyal medyada da çok sayıda kullanıcı tarafından 2 km uzunluğunda oluşan duman bulutunun görüntüleri paylaşıldı. Patlama sırasında sarsıntıların olduğu da kayda geçti. Yapılan ölçümlerde 1,5 ve 2 şiddeti arasında iki depremin de meydana geldiği açıklandı.

Bölge halkına yapılan uyarılarda da kapı ve pencerelerin kapatılması gerektiği uyarıları yapıldı. Tanıklara göre ayın başından beri çeşitli sarsıntıların olduğu ve geçtiğimiz gün de büyük patlamanın yaşandığı öne sürüldü.

Sosyal medyada kullanıcılar tarafından çok sayıda fotoğraf ve video paylaşıldı. Patlama anına ait en net olan bu görüntü ise çok sayıda kişi tarafından ilgiyle izlendi ve paylaşıldı.

------------------------------------------------------------------------------

(Ulusal yayın yapan internethaber.com sanal ortamda haberciliğe başlayan ilk haber sitelerinden biridir. Türkiye'nin tanığı pek çok isim yazar kadrosunda yer almakta. Okur yorumlarının yanı sıra açık görüş köşesinden mesleki yazılara ve blog yazarlarına yer vermektedir. Açık görüşte 20'ye yakın uzman yazar olarak yer almaktadır. 60 kişilik bir haber kadrosuna sahip olan internethaber.com, 2000 yılında İnternethaber Yayın Grubu adı altında faaliyete başladı. İstanbul Beşiktaş'ta ofisi bulunan İnternethaber Yayın Grubu bünyesinde tematik özellikli 12 site yer almaktadır. 24 saat kesintisiz haber yayını yapan internethaber sitesinde güncel haberler ile birlikte, politika, sağlık, magazin, spor, memur ve eğitim ile son dakika haberleri yer alıyor.)

Sitene Ekle
Etiketler