Mark Zuckerberg hakkında 23 garip bilgi

Girişimci ve girişimlere yönelik yayın yapan Entrepreneur dergisi Facebook Kurucu ve CEO’su Mark Zuckerberg ile ilgili bilinmeyen 23 garip şeyi derledi.

Mark Zuckerberg hakkında 23 garip bilgi - Sayfa 1

Girişimci ve girişimlere yönelik yayın yapan Entrepreneur dergisi Facebook Kurucu ve CEO’su Mark Zuckerberg ile ilgili bilinmeyen 23 garip şeyi derledi. Nina Zipkin imzalı haberde paylaşılan 23 garip şeyi aşağıda bulabilirsiniz...

Mark Zuckerberg hakkında 23 garip bilgi - Sayfa 2

1- Neredeyse Microsoft’ta işe giriyordu Lise son sınıftayken arkadaşı Adam D’Angelo ile Synapse Media Player adında bir uygulama geliştiren Mark Zuckerberg, Microsoft’un dikkatini çekmişti. Microsoft, şirketi ve kurucularını bünyesine katarak, Microsoft’ta çalışmalarını istiyordu. İkili teknolojinin patenti alarak, üniversite eğitimine devam etmeyi tercih etti.

Mark Zuckerberg hakkında 23 garip bilgi - Sayfa 3

2- Ortaokulda da icat etmeyi seviyordu Zuckerberg 12 yaşındayken ZuckNet adını verdiği bir anlık mesajlaşma programı icat etmişti. Zuckerberg’ün diş hekimi olan babası bu program sayesinde hastalarının ne zaman geleceğini biliyordu.

Mark Zuckerberg hakkında 23 garip bilgi - Sayfa 4

3- Pop kültüründe umulmadık bir lezzete sahip Kitap, Romalı şair Vergilius’a ait ve Roma İmparatorluğu’nun destanı sayılıyor. Öte yandan, Zuckerberg’ün sevdiği dizilerin başında The West Wing geliyor. Bu diziyi yazan Aaron Sorkin’in aynı zamanda Facebook’un kuruluş öyküsünü ele alan The Social Network filminin senaryosunu da kaleme aldığını not edelim.