HABER /  GÜNCEL

Mahmut Tanal aslen nereli kaç yaşında Mahmut Tanal eşi kimdir?

24. dönemden itibaren CHP İstanbul Milletvekilliği yapan Mahmut Tanal TBMM'de yaşanan terör eylemi girişiminin ardından gündeme geldi. Peki kimdir Mahmut Tanal, aslen nereli, kaç yaşında ve Mahmut Tanal'ın eşi kimdir?

Mahmut Tanal dün TBMM'de yaşanan olayın ardından dikkatleri üzerine çekti. Dün TBMM'de kadın iki kişinin, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile randevuları olduğunu söyleyerek, Meclis'e girmek istediği öğrenildi. TBMM Güvenlik Kaynakları'ndan edinilen bilgiye göre yakalananların isimlerinin daha önce Mahmut Tanal'ın ofisi tarafından Meclis protokolüne bildirildiği belirlendi. Söz konusu kişilerin DHKP-C ile bağlantılı oldukları belirlendi. Yaşananların ardından Mahmut Tanal'ın hayatından merak edilenler haberimizde...

Mahmut Tanal kimdir? sorusu dün TBMM'deki terör eylemi girişimi ile birlikte gündeme geldi. Saat 14.50’de TBMM Dikmen Kapısı’na gelen biri kadın iki kişinin, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile randevuları olduğunu söyleyerek, Meclis'e girmek istediği öğrenildi. TBMM Güvenlik Kaynakları'ndan edinilen bilgiye göre yakalananların isimlerinin daha önce Mahmut Tanal'ın ofisi tarafından Meclis protokolüne bildirildiği belirlendi. Söz konusu kişilerin DHKP-C ile bağlantılı oldukları belirlendi. Yaşananların ardından Mahmut Tanal'ın hayatından merak edilenler haberimizde...

MAHMUT TANAL KİMDİR: Mahmut Tanal 1961 yılında Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde dünyaya geldi.

Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.
İstanbul Barosuna kayıtlı avukat, TBB Delegelik görevini ifa etti. Serbest avukat olarak çalıştı. Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Ceza Hukukçuları Derneği, Türk Hukuk Kurumu Derneği ve Tüketiciyi Koruma Derneği üyeliklerinde bulundu.

24, 25. 26. ve 27. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu Üyeliği ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu.
Orta düzeyde Almanca bilen Tanal, bekâr ve 2 çocuk babasıdır.

ÖNCEKİ HABERLER
Fenerbahçe'de Joaozinho harekatı
ABD, Irak'taki "Acil görevde çalışmayan" personelini geri çekiyor
Demans (bunama) hastalığı nedir? Sigara ve alkol kullananlar risk altında
Kadir Gecesi ayın kaçında o gecede neler oldu ibadetleri
Bakan Mehmet Nuri Ersoy nisanda Türkiye'ye gelen turist sayısını açıkladı
Kafası tencereye sıkışan küçük kızı kurtarma operasyonu
Yorumlar