Konsensus'un İstanbul anketi açıklandı hangi parti ne kadar oy alıyor?

Konsensus'un İstanbul anketi açıklandı hangi parti ne kadar oy alıyor?

Konsensus Araştırma, 28-30 Kasım tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı. AK parti CHP'den 7 puan önde... MHP oyları da katılınca fark daha da açılıyor.

Konsensus'un İstanbul anketi açıklandı hangi parti ne kadar oy alıyor? - Sayfa 1

KONSENSUS Araştırma'nın yaptığı son İstanbul anketinin sonuçlarını şirketin sahibi Murat Sarı açıkladı. "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yarışı" başlıklı anket, 28-31 Kasım tarihleri arasında 500 kadın ve 500 erkeğin katılımıyla gerçekleştirildi. Anketin sonuçlarına göre İstanbul'da en rahat parti AK Parti gözükürken, CHP ise AK Parti'nin 7 puan gerisinde çıktı. Anket sonuçlarına göre, MHP'nin yüzde 6.4 oyu da eklenince cumhur ittifakının adayının İstanbul'da kazanması kesin gibi gözüküyor.

Konsensus'un İstanbul anketi açıklandı hangi parti ne kadar oy alıyor? - Sayfa 2

Konsensus Araştırma'nın yaptığı ankette. 'Bu pazar seçim olsa İstanbul'da kime oy verirsiniz?' sorusu yönlendirilirken, ittifak yapılması halinde ve partilerin aday çıkarmaması durumunda oy oranlarının nasıl olacağı değerlendirildi.

Konsensus'un İstanbul anketi açıklandı hangi parti ne kadar oy alıyor? - Sayfa 3

Konsensus Araştırma'nın sahibi Murat Sarı, "Bu pazar yerel seçim olsa, adaylardan bağımsız olarak İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için hangi partiye oy verirsiniz?" sorusuna katılımcıların yüzde 40.7'sinin "AK Parti" yanıtı verdiğini söyledi. İşte anketin sonuçları...

Konsensus'un İstanbul anketi açıklandı hangi parti ne kadar oy alıyor? - Sayfa 4

-Bu pazar yerel seçim olsa adaylardan bağımsız olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi partiye oy verirsiniz? AK Parti: Yüzde 40.7 CHP: Yüzde 33.6 MHP: Yüzde 6.4 HDP: Yüzde 4.7 İYİ Parti: Yüzde 4.1 Diğer: Yüzde 1.1 Kararsız: Yüzde 3.1 Adayların açıklanmasını bekleyenler: Yüzde 1.4 Oy kullanmayacaklar: Yüzde 3