HABER /  GÜNCEL

Kırsalda kadın teröristin cesedi bulundu

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında yürütülen operasyonda bir kadın teröristin cesedi bulundu. Teröristin üzerinde çok sayıda mühimmat ile 1 adet AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği ile yaşam malzemesi ele geçirildi.

Kırsalda kadın teröristin cesedi bulundu

HAKKARİ'nin Şemdinli ilçesi Balkayalar Mahallesi kırsal alanında icra edilen arama tarama faaliyeti neticesinde bölücü terör örgütü mensubu bir kadının cesedi, silahı ve mühimmatı bulundu.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, "34’üncü Hudut Tugay Komutanlığı görevlilerince PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında 07.08.2018 günü ilimiz Şemdinli ilçesi Balkayalar Mahallesi kırsal alanında icra edilen arama tarama faaliyeti neticesinde 1 kadın bölücü terör örgütü mensubu cesedi ile birlikte; 1 adet AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği, 3 adet el bombası, 6 adet AK-47 kalaşnikof şarjörü, 1 adet telsiz ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir" denildi.

Yorumlar