BIST 1.441
DOLAR 8,45
EURO 10,27
ALTIN 502,05
DÜNYA

Kim'in ajanları yine sahnede! Kritik zirveye böyle geldiler

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un 12 öze ajanı yine sahneye çıktı. ABD Başkanı Donald Trump ile yarın gerçekleşecek tarihi zirve için Singapur'a gelen Kuzey Kore liderine adamları böyle eşlik etti.

Dünya, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un adamlarını bir kez daha konuşuyor. ABD Başkanı Donald Trump ile yarın gerçekleşecek tarihi zirve için Singapur'a gelen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un korumaları yeniden sahneye çıktı. Kuzey Kore liderinin aracını koşarak takip eden korumaların görüntüleri sosyal medyada yankı buldu.

Kim Jong'un Singapur'a getirdiği güvenlik konvoyu 20'den fazla araçtan oluşuyor.

20 MİLYON DOLARA MAL OLACAK: Öte yandan Strait Times gazetesindeki habere göre,, ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un 12 Haziran'da Singapur'da yapacağı zirvenin ev sahibi ülkeye yaklaşık 20 milyon dolara mal olacağı açıklandı. 

Böylesi önemli bir barış girişimine destek sağlamak için böyle bir maliyeti karşılamaya hazır olduklarını belirten Başbakan Lee, "Bu toplantının düzenleniyor olmasını son derece önemsiyoruz. Zirvenin bölgede barış ve istikrarın sağlanmasına katkı sağlayacak gelişmelerin önünü açacağına inanıyoruz." dedi.

Zirvenin Singapur'un imajına olumlu katkı sağladığını vurgulayan Lee, "Bu toplantının ev sahibi olarak seçilmemiz - ki bunu biz talep etmedik, onlar bize sordular ve biz de kabul ettik - Singapur'un tüm taraflarla olan iyi ilişkilerinin ve uluslararası toplum içinde gördüğü saygının bir göstergesi." ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Trump ile Kuzey Kore lideri Kim, yarın Singapur'da bir araya gelecek. Nükleer silahsızlanma ve güvenlik konularının masaya yatırılacağı zirvenin, 1950-53 yıllarındaki Kore Savaşı'ndan bu yana devam eden ateşkes durumunun kalıcı bir barışa dönüşmesi yolunda kritik bir adım olması öngörülüyor.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Annesi para vermeyince bebekle birlikte evi yaktı!
Susuzluktan ölmek üzere olan yavru şahini böyle hayata döndürdü
Paris Hilton'un zor anları! Hemen kendini toparladı
Canlı yayında büyük sürpriz! Öpücük yağmuruna tuttu
Sen Anlat Karadeniz 21. bölüm sezon finali fragmanı
Erdoğan'dan mahkemeye Demirtaş çağrısı
İstanbul'da iplik fabrikası alev alev yanıyor
İşte yerli helikopterin çekirdek motoru
Acun Ilıcalı'dan Gönüllüler'e Sema yorumu: Ben sizin yerinizde olsam...
Survivor 10 Haziran 2018 haftanın 3. eleme adayı belli oldu
Yorumlar 1 yorum