BIST 1.407
DOLAR 8,69
EURO 10,39
ALTIN 497,82
GÜNCEL

Binali Yıldırım: Teröristlerin peşindeyiz

Başbakan Binali Yıldırım, terörü bu ülkenin başına bela olmaktan çıkarmaya at içtiklerini söyledi. Teröristlerin Kandil'e ve Sincar'a kaçmaya çalıştıklarını belirten Yıldırım, teröristlerin peşini kovalamaya devam edeceklerini ifade etti.

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'de terörün bitme noktasına geldiğini söyledi. Teröristlerin Kandil'e Sincar'a kaçtıklarını belirten Yıldırım, "Nereye kaçarlarsa kaçsınlar enselerindeyiz, bulundukları yerde etkisiz hale getireceğiz." diye konuştu.

Binali Yıldırım, dün AK Parti'nin Lüleburgaz Kongre Meydanı'ndaki mitinginde konuştu. Bu Ramazan'da Türkiye'nin iki bayram yaşayacağını söyleyen Yıldırım, meydanda toplanan kalabalığa "Cumhur İttifakına, AK Parti'ye verecek miyiz? Lüleburgaz yeni bir destan yazacak mı? Vakit Türkiye vakti diyor muyuz?" diye sordu.Yıldırım, katılımcılardan "Evet" yanıtını aldı.

Yıldırım, AK Parti'ye duyulan güven için teşekkür ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"16 yıldır her seçimde emaneti; milletin partisi, AK Parti'ye veriyorsunuz. Sizin partiniz de canla başla çalışıyor, hizmet ediyor. Fabrikalar, yollar, havalimanları, hızlı trenler, hastaneler, okullar yapıyor, ülkeyi doğudan batıya, kuzeyden güneye bir uçtan bir uca imar ediyor. Ülkemiz her geçen yıl kalkınmaya devam ediyor, refahımız artıyor. Onlar engel çıkardı, biz engelleri aşa aşa geldik. Türkiye'nin ekonomisini, dünyanın en ileri gelen ülkeleri arasına soktuk, savunma sanayimizi güçlendirdik, yerli ve milli ürünlerle artık daha güçlüyüz. Paramızla alamadığımız savunma silahlarımızı artık kendimiz yapıyoruz. Kimseye muhtaç değiliz. Milletimizle el ele vererek, 16 yıl boyunca Türkiye'yi yüzde 5,7 büyüttük. 284 bin derslik, bin 250 hastane, 800 binin üzerinde toplu konut yaptık.

Diyorlar ki 'Türkiye'de büyüme sanal.' Türkiye, yüzde 7,4 büyüdü geçen sene. Türkiye'de 2003'te yılda 9 bin traktör satılıyordu. Geçen sene 73 bin traktör satıldı. Bu mu sanal büyüme? 2003'te 91 bin, 2017'de 723 bin otomobil satıldı. Bu mu sanal büyüme?"

"ŞİMDİ ARTIK BU ACILARI SONA ERDİRMEK ZAMANIDIR": Binali Yıldırım, AK Parti'nin yapmayacağı hiçbir şeyi söylemediğini aktararak, katılımcılara şöyle seslendi:

"Ekonomik büyümede, refahta daha güçlü atılımları birlikte yapacağız. Bugünümüz, yarınımız, geleceğimiz olan gençlerle Cumhuriyetimizin 100. yılına, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine birlikte yürüyeceğiz inşallah. Yeni dönem güçlü meclis, güçlü hükümet dönemidir. 25 Haziran sabahı meclis daha itibarlı, hükümet daha güçlü, yargı daha etkin olacak. Biz, bu seçime Cumhur İttifakı olarak giriyoruz. Cumhur İttifakı nedir? 15 Temmuz'da alçak FETÖ'cülere bayrağı teslim etmeyen, ezanları dindirmeyen, bayrağımızı indirmeyen ruhtur, Yenikapı ruhudur. Terörü bu ülkenin topraklarından kazımak ve vatanımızı, milletimizi en güvenli hale getirmek için hayatını ortaya koymaktır. Cumhur İttifakı'nda AK Parti, MHP, BBP, Türkiye'nin ay yıldızlı bayrağını en yükseklere taşımaya çalışan vatan evlatları var.

İNCE'NİN DEMİRTAŞ'I ZİYARETİ: Cumhurbaşkanı adaylarının belli olduğu hemen ilk günden itibaren Muharrem İnce, koşa koşa Edirne'ye gitti. Niçin gitti biliyor musunuz? Edirne'yi çok sevdiğinden mi gitti? PKK'ya açıkça destek veren, PKK'lıların cenazesine gitmeyenleri cezalandırırım diyen, hapisteki 6-7 Ekim olaylarının failini ziyarete gitti. Cumhuriyetin kurucusu CHP'ye destek veren kardeşlerime sesleniyorum; bölücülere, bu ülkenin polisini, evlatlarını, öğretmenlerini gözünü kırpmadan öldürenlere destek vermek neyin nesi oluyor? Buradan soruyorum; Atatürk'ün partisini bu duruma düşürenlere hesap soracak mısınız?

"ERDOĞAN DİK DURUYOR HAZMEDEMİYORLAR": Sürekli Tayyip Erdoğan'ı indirmekten bahsediyorlar. Dışarıdaki sözde dostlarımız da aynı şeyi söylüyorlar. 'Türkiye'yle birlikte yol yürürüz ama Tayyip Erdoğan olmasın.' Niye? Tayyip Erdoğan dik duruyor, dik, eğilmiyor. Onun için hazmedemiyorlar.

Terörü bu ülkenin başına bela olmaktan çıkarmaya ant içtik, yemin ettik. İnanın ki bunu da halledeceğiz. Türkiye'de zaten terörü bitme noktasına getirdik. Şimdi Kandil'e kaçıyorlar, Sincar'a kaçıyorlar. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar enselerindeyiz, bulundukları yerde etkisiz hale getireceğiz." 

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Sen Anlat Karadeniz 21. bölüm sezon finali fragmanı
Sen Anlat Karadeniz 21. bölüm sezon finali fragmanı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Erdoğan'dan mahkemeye Demirtaş çağrısı
Erdoğan'dan mahkemeye Demirtaş çağrısı
İşte yerli helikopterin çekirdek motoru
İşte yerli helikopterin çekirdek motoru
Acun Ilıcalı'dan Gönüllüler'e Sema yorumu: Ben sizin yerinizde olsam...
Acun Ilıcalı'dan Gönüllüler'e Sema yorumu: Ben sizin yerinizde olsam...
Apartmanın dördüncü katına yıldırım düştü
Apartmanın dördüncü katına yıldırım düştü
Merve'nin büyük şanssızlığı! Yüzüne küp çarptı
Merve'nin büyük şanssızlığı! Yüzüne küp çarptı
CHP'li Muharrem İnce: Türkiye batıyor
CHP'li Muharrem İnce: Türkiye batıyor
Erdoğan'dan Demirören ailesine taziye ziyareti
Erdoğan'dan Demirören ailesine taziye ziyareti
Park halindeki araç yandı
Park halindeki araç yandı
Yorumlar