BIST 4.811
DOLAR 19,13
EURO 20,71
ALTIN 1.206,24
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kılıçdaroğlu'nun belgelerine AK Parti'den yalanlama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resti sonrası dün grup toplantısında elindeki belgeleri açıkladı. Bankalara ait olduğunu ileri sürdüğü para transferine ilişkin dekontlar Erdoğan'ın avukatı tarafından yalanlandı.

Abone ol

Türkiye, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakınlarına ait olduğunu ileri sürdüğü para transferlerine ait belgeleri konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı iddiaları yalanlarken, AK Parti iddiaları mahkemeye taşımaya hazırlanıyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın restine bankalara ait olduğu ileri sürülen dekontlarla cevap verdi. Partisinin grup toplantısına elindeki kutuyla gelen ve içerisindeki belgeleri kamuoyu ile paylaşan Kemal Kılıçdaroğlu, Man Adası'nda kurulan Belvev Limited Şirket'ine Erdoğan'ın yakınları tarafından çeşitli miktarlarda para yatırıldığını ileri sürdü.

Kutudan çıkardığı belgelerde, bu transferlere ait swift mesajları ve banka dekontlarının bulunduğunu ileri süren Kılıçdaroğlu, belgelerin tamamının resmi olduğunu iddia etti.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan belgeleri neler? Günün bombası

ERDOĞAN'IN AVUKATI YALANLADI

Ahmet Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra oğlu Ahmet Burak Erdoğan, kardeşi Mustafa Erdoğan, eniştesi Ziya İlgen, dünürü Osman Ketenci, iş adamı Mustafa Gündoğan’ın da avukatı olarak Kılıçdaroğlu’nun partisinin grup toplantısındaki iddialarına yazılı açıklamayla cevap verdi.

Açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun, partisinin grup toplantısında müvekkilleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınlarının yurt dışındaki bir şirkete para gönderdiğini öne sürdüğü ve belge olduğunu iddia ettiği bazı kağıtları da grup kürsüsünden gösterdiği belirtildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

“K.K. tarafından müvekkillerim hakkında ileri sürülen iddiaların tamamı yalan, gösterdiği kağıtların da tamamı sahtedir. Kılıçdaroğlu, gösterdiği kağıtları derhal kamuoyuyla paylaşmalıdır. Ayrıca Sayın Mustafa Gündoğan bir iş adamı olup, hiçbir zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın özel kalemi olmamıştır. Yine ayrıca K.K, söz konusu kağıtları bugün mesai bitimine kadar derhal bir Cumhuriyet savcılığına vermeli ve suç duyurusunda bulunmalıdır.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Müptezel, müfteri...

Müvekkillerimiz tarafından iddia edilen ülkede, iddia edilen şirkete asla öyle bir para gönderilmemiştir. CHP Genel Başkanı K.K, belli ki kendisini o makama getiren FETÖ’ye diyet borcunu ödeme gayreti içindedir. FETÖ tarafından eline tutuşturulan kağıtları daha önce de sallayan ve kağıtlar sahte çıkınca yüzü kızarmayan Kılıçdaroğlu, şimdi yeni bir skandala imza atmıştır. K.K, bir kez daha FETÖ tarafından tuzağa düşürülmüş ve rezil edilmiştir. Tekrar ediyoruz: Kılıçdaroğlu, elindeki kağıtları derhal istediği medya kuruluşuna vermeli, Cumhuriyet savcılığına iletmeli ve suç duyurusunda bulunmalıdır. Tekrar altını çizerek söylüyoruz ne Sayın Cumhurbaşkanımızın ne de ailesinin yurt dışında herhangi bir parası bulunmamaktadır. Sahte belge ve bilgilerle müvekkillerimiz üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında iftiralarda bulunan ve itibar suikastı yapan K.K. hakkında yasal yollara başvurulacak ve iftiraların hesabı yargı önünde sorulacaktır.”

AK Parti Sözcüsü: "Kılıçdaroğlu kendi yalanında boğulacak"

Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağırdı!