HABER /  GÜNCEL

KıIıçdaroğlu'ndan Çiller için bomba iddia! ABD'de...

Eski Başbakanlardan Tansu Çiller'in AK Parti'nin Yenikapı mitingine katılıp ''milli şuurla buradayım'' açıklaması sonrası CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan olay bir açıklama geldi. Kılıçdaroğlu ''Tansu Hanım gibi dünyalığını Türkiye'de değil de Amerika'da edinen birisinin herhalde kalkıp da böyle belli bir menfaati, belli bir çıkarı sağlamadan oraya gideceğini hiç düşünmüyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu, TV 5 televizyonunun canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tansu Çiller'in AK Parti'nin İstanbul mitingine katılmasını değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu ''Tansu Hanım gibi dünyalığını Türkiye'de değil de Amerika'da edinen birisinin herhalde kalkıp da böyle belli bir menfaati, belli bir çıkarı sağlamadan oraya gideceğini hiç düşünmüyorum" dedi. Kılıçdaroğlu şu açıklamalarda bulundu:

ÇİLLER TAM TERSİNİ YAPTI: Çiller'in eski partisi Adalet Partisi, Doğru Yol Partisi, Demokrat Parti, o gelenekten geliyor. Dolayısıyla o geleneğin son temsilcisi Sayın Süleyman Demirel, Allah rahmet eylesin vefat etti. Bir gün önce ölüm yıl dönümü vardı. Ben isterdim ki Tansu Çiller, ölüm yıl dönümü törenlerine katılsın ama o tam tersini yaptı.

NEDEN DESTEK VERDİĞİNİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ANLARIZ: Neden destek veriyor onu bilemiyoruz ama önümüzdeki günlerde biraz daha net görürüz.

ABD'DE DÜNYA KADAR MAL VARLIĞI VAR BUNLARIN SORGULANMASI LAZIM: Tansu Hanım'ın Amerika'da dünya kadar mal varlığı var. Onların hepsinin sorgulanması lazım. Nedir ne değildir, bu Amerika aşkı nereden geliyor? Bütün bunların sorgulanması lazım.

TANSU HANIM BELLİ BİR MENFAAT SAĞLAMADAN MİTİNGE GİTMEZ: Kesinlikle rızaya dayalı birliktelikler değildir bunlar. Tansu Hanım gibi dünyalığını Türkiye'de değil de Amerika'da edinen birisinin herhalde kalkıp da böyle belli bir menfaati, belli bir çıkarı sağlamadan oraya gideceğini hiç düşünmüyorum."

Ak Parti'nin Yenikapı mitinginde Tansu Çiller süprizi

Tansu Çiller'i Yenikapı mitingine götüren gerekçe ortaya çıktı

Yorumlar 46 yorum