BIST 5.096
DOLAR 18,80
EURO 20,41
ALTIN 1.162,77
HABER /  GÜNCEL

Kemal Kılıçdaroğlu grupta konuştu flaş açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında ekonomik gelişmelerle ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, ''Ekonomik krizin başındayız, daha henüz mutfaklara yansımadı, çiftçiye tam yansımadı, esnafa tam yansımadı.16 yıl sonra Türkiye yeniden krizle karşı karşıya'' dedi.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu grup toplantısında ekonomik gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu Türkiye'nin bir krizle karşı karşıya olduğunu söyledi.  Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

EKONOMİK KRİZİN BAŞINDAYIZ: Ekonomik krizin başındayız, daha henüz mutfaklara yansımadı, çiftçiye tam yansımadı, esnafa tam yansımadı. 2001'de bir krizden sonra iktidar oldular, 16 yıldır tek başına yönetiyorlar, istedikleri bütçeyi yapıyorlar.16 yıl sonra Türkiye yeniden krizle karşı karşıya. Kim önlerine geldiyse borçlandılar, tefecilere teslim olan bir iktidarla karşı karşıyayız.

TEFECİLERİN FAİZİ ÇOK YÜKSEK: Tefecilerin faizi çok yüksek. Öyle bir noktaya geldik ki tefecinin faizini ödemek için de borçlanıyorlar. Geldiğimiz nokta budur. Londra'ya gidiyorlar, Berlin'e gidiyorlar ne için? Yeniden bize borç verin diye, yalvarıyorlar... Her şeyi dolara bağladılar. Bunların döneminde Türk Lirası ikinci sınıf para. Dolarla ihale yapıyorsun, dolarla kiralar belirleniyor, her şey dolarla... TL'ye döneceksen dolarla yaptığın ihaleleri TL'ye çevir, çeviremez. Birazdan anlatacağım nedenini. İğneden ipliğe her şeye yağmur gibi zam geliyor. Beyefendi öfkeleniyor nasıl zam yaparsınız diye. Sen elektriğe nasıl zam yapıyorsun, doğalgaza nasıl zam yapıyorsun?

EREN ERDEM NİYE HAPİSTE: Eren Erdem niye hapiste? Hangi gerekçeyle hapiste? Neden yurt dışına kaçsın? Dokunulmazlığı olmadığı dönemde defalarca gitti geldi. Siz FETÖ’yle kol kola gezerken o sizi eleştirdi. O şimdi hapiste, ama dışarıda olanlar önemli görevlere getiriliyorlar. Bunun bizim gözümüzden kaçtığını düşünüyorlarsa yanılıyorlar.