BIST 1.325
DOLAR 7,96
EURO 9,49
ALTIN 463,40

Kar yağışı bastırdı yarın Ankara donacak meteorolojiden 8 alarm birden geldi

ANKARA başta olmak üzere tam 30 ilde bugün yoğun kar yağışı var, meteorolojiden de arka arkaya hem kar yağışı hem yol durumuna ilişkin son dakika haberler geliyor.

Meteorolojinin resmi sitesinden alarm üstüne alarm geçiyor. Bugün Marmara, Ege ve Karadenizin iç bölgeleri ile iç Anadolu'daki 30 il için durum uyarısı verildi. AKOM'dan ise İstanbul için yağmur ve kar uyarısı geldi. Kar yağışı etkisi altındaki Ankara'da ise yarından itibaren kutup soğukları heryeri buza çevirecek. İşte kar yağışı beklenen illerin listesi ve meteorolojinin uyardığı yerler:

Meteorolojiden kar yağışı için arka arkaya 8 alarm geçti. Alarm verilen iller listesinde şunlar yer aldı: İstanbul, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Bilecik, Balıkesir, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Manisa, Bolu, Kastamonu, Düzce, Karabük, Zonguldak, Bartın, Sinop, Konya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Sivas ve Kayseri

ANKARA'DA KAR YAĞIŞI : Başkent önce kar yağışı hemen ardından da soğuklarla boğuşacak. Meteorolojinin verdiği bilgiye göre kar yağışı Ankara'da akşam saatlerinde etkisini çok artıracak. Çarşamba sabah saatlerine kadar kuvvetli bir şekilde devam edecek olan kar yağışı 8 ile 15 santim arasında bir kar örtüsü bırakacak.

YARINDAN İTİBAREN ANKARA DONACAK : Yoğun kar yağışının ardından Ankara çarşamba gününden itibaren buz tutacak. Meteoroloji Ankara’da hava sıcaklıklarının uzun bir süre gündüzleri dahi sıfır derecenin altında olacağını duyurdu. Minimum/Maksimum Sıcaklıklar şöyle olacak: Çarşamba -5/-2, Perşembe -11/-7, Cuma -9/-4, Cumartesi -8/-4 derece. Soğuklar sebebiyle su saatleri başta olmak üzere dona karşı dikkatli olunması gerekiyor.