HABER /  GÜNCEL

Kahraman şoför bu kez de kız çocuğunu kurtardı

Sivas'ta kurtardığı anne ve bebeğiyle gündeme gelen halk otobüsü şoförü Ömer Taşdemir bu kez de otobüste fenalaşan kız çocuğunu hastaneye yetiştirdi.

Türkiye'nin kahraman şoförü olarak bilinen Sivaslı halk otobüsü şoförü Ömer Taşdemir, bu kez de kalp pili durduğu için fenalaşan kız çocuğunu hastaneye yetiştirdi. Taşdemir daha önce otobüste bulduğu parayı sahibine vermesi ve önünde meydana gelen kazada yaralanan anne ve bebeğini hastaneye götürmesiyle gündeme gelmişti.

Olay, önceki gün öğlen saatlerinde Gültepe Mahallesi'nde bulunan alışveriş merkezi yakınlarında meydana geldi. Toptancılar-Galericiler Sitesi seferini yapan ve içerisinde yolcusu bulunan 58 H 0083 plakalı halk otobüsünün şoförü Ömer Taşdemir, AVM durağından yolcuları aldı. 4-5 durak gittikten sonra arka tarafta hareketlilik gören Taşdemir'i yolcular uyardı. Yolcular, otobüste bir çocuğun fenalaştığıni iletti. Ayakta yolculuk yapan çocuk hemen koltuğa oturtuldu. Taşdemir, diğer yolculardan izin alarak aradaki duraklarda durmayacağını ve direk hastaneye gideceğini söyledi. Taşdemir hızlı bir şekilde otobüsü kullanarak çocuğu ve ailesini Numune Hastanesi ek binasına götürdü.

"BÖYLE ŞEYLER HEP BENİ BULUYOR"

Daha önce de otobüste benzer şeylerle karşılaştığını belirten Taşdemir, "Otobüste daha önce çok ilginç olaylar da başıma geldi. Bu 6-7 oldu. Bundan birkaç ay önce otobüste para bulmuştum 17 bin 500 lira onu teslim etmiştim. Daha sonra kaza yapan anne ile bebeğini hastaneye yetiştirmiştim. Belediye Başkanımız Sami Aydın da, 'Bazı insanlara kötülük bulaşır, bazı insanlara da iyilik bulaşır' demişti. Allah tarafından mıdır nedir bilmiyorum böyle şeyler hep beni buluyor. Zaten yardım etmeyi çok seviyorum. Allah katında da rabbim görüyor. Beni kötülüklerden uzak tutsun da ben hep iyilik yapayım. Biz otobüs camiasına bazı kesimler hor gözle bakıyor. Bizim yaptığımız çok riksli bir iş. Tek maksadımız yolcunun parasını alıp gideceği yere götürmek değil. Bir nevi kendi ailemiz gibi, bazen ambulans görevi görüyoruz, kimi hastalanıyor, kiminin işi oluyor" ifadelerini kullandı.

Yorumlar 2 yorum