BIST 1.409
DOLAR 8,08
EURO 9,69
ALTIN 451,42
HABER /  GÜNCEL

İYİ Parti Bolu milletvekilleri listesi iyi parti oy sonucu

BOLU İyi Parti milletvekilleri kimler oldu ilk kez seçime katılan İYİ Parti lideri Meral Akşener ne kadar oy aldı? İYİ Parti oy oranı ve milletvekili sayısı merak konusuydu. YSK Sandıkları açtıkça İYi Parti sonuçları belli oldu.

Abone ol

İYİ Parti ilk kez bir seçime katıldı ve siyaset arenasına çıktığı bu seçimdeki Bolu oy oranı merak konusu. Bolu İYİ Parti milletvekilleri kimler oldu, Meral Akşener ne kadar oy aldı sorularının yanıtı 24 Haziran 2018 genel seçimleri ile ortaya çıktı. İYİ Parti'nin bu seçimlerde Millet İttifakında yer aldı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Meral Akşener yarıştı.

24 Haziran 2018 seçimlerine Türkiye genelinde olduğu gibi Bolu kentinde de yoğun katılım oldu. Bolulılar verdiği oylarla 27. dönem yeni milletvekillerini meclise taşıdı. Peki Bolu İYİ Parti milletvekilleri kimler oldu, İyi Parti ilk seçiminde ne kadar oy aldı? 

Bolu İYİ Parti Milletvekilleri ve Bolu Seçim Sonuçları için tıklayınCumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Türkiye pazar günü saat 08.00'dan itibaren sandığa gitti. 56 milyon seçmen 180 bin 65 sandıkta oy kullandı. Oy verme işlemi saat 17.00'de sona ererken herkesin merak ettiği seçim sonuçları ajanslardan son dakika haberi geçti. Türkiye 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne AK Parti, CHP, HDP, HÜDA PAR, İYİ Parti, MHP, Saadet Partisi ile Vatan Partisi katıldı. BBP'nin adayları AK Parti, DP'nin adayları ise İYİ Parti listelerinden seçime girdi.  2018 seçimlerinde ittifaklar çekişti. Cumhur ittifakı AK Parti ve MHP milletvekillerini belirlerken Millet İttifakı oyları ise CHP, Saadet Partisi ve İyi Parti milletvekili listesini oluşturdu. İYİ Parti milletvekilleri Türkiye listesi

ÖNCEKİ HABERLER
HDP Ankara Milletvekilleri listesi 2018 Ankara Sonucu
AK Parti Bayburt Milletvekilleri 2018 - 27. dönem AKP isim listesi
AK Parti Erzurum Milletvekilleri 2018 - 27. dönem AKP isim listesi
CHP Bilecik Milletvekilleri 2018 - 27. dönem Bilecik listesi
İYİ Parti Zonguldak milletvekilleri listesi iyi parti oy sonucu
Seçim Sonuçları 2018 - Partilerin oy oranları ve milletvekili sayıları
AK Parti Sinop Milletvekilleri 2018 - 27. dönem AKP isim listesi
Dolar resmen çakıldı! Seçim sonuçları sonrası dolar fiyatı
HDP İzmir Milletvekilleri listesi 2018 İzmir Sonucu
MHP Bolu Milletvekilleri 2018 -27. Dönem listesi
Yorumlar