HABER /  GÜNCEL

İşte YGS günü açık tutulacak nüfus müdürlükleri!

ÖSYM pazar günü yapılacak YGS'ye girecek adaylardan kurallara uygun nüfus cüzdanı olmayanlar için açık olacak il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin listesini yayımladı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 12 Mart Pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) katılacak adaylardan kurallara uygun nüfus cüzdanı olmayanlar için 07.00-09.45 saatleri arasında açık tutulacak il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin listesini yayımladı.

ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 12 Mart 2017'deki YGS'ye katılacak adaylardan, nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilemeyecek durumda olan adaylar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce belirlenen il ve ilçe nüfus müdürlükleri, sınav günü 07.00-09.45 saatleri arasında açık tutulacak.

Kayıp veya değiştirme nedeniyle T.C. kimlik kartı almak için nüfus müdürlüğüne başvuran adaylar, nüfus müdürlüğü personeli ile ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinde yer alan 2017-ÖSYS başvuru bilgilerine T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecek.

ADAYLARA UYARILAR!

ÖSYM açıklamasında adaylara şu uyarılarda bulunuldu:

"T.C. kimlik kartı talep eden aday ile MERNİS veri tabanındaki kişi kaydı ve ÖSYS Aday İşlemleri Sistemi'nde başvuru bilgileri bulunan adayın kimlik bilgilerinin ve fotoğrafının karşılaştırılması sonucunda bilgilerin birebir tutması, fotoğrafın aynı kişiye ait olduğunun tespiti ve müdürlük personeli tarafından sorulacak sorulara olumlu cevap verilmesi halinde, adaya Geçici Kimlik Belgesi ve Kimlik Kartı Talep Belgesi düzenlenecektir. Adayın, ÖSYS Aday İşlemleri Sistemi'nde yer alan başvuru bilgilerinin bir dökümü de Nüfus Cüzdanı Talep Belgesi'ne eklenerek, ilgilinin dosyasında saklanacaktır. Bu amaçla nüfus müdürlüğüne giden adayın yanında, 2017-YGS Sınava Giriş Belgesi ile 2 biyometrik fotoğrafının olması, işlemlerin daha kolay ve hızlı olmasını sağlayacaktır."

ÖNCEKİ HABERLER
Cuma günü hastalar ve dilekler için okunacak dualar
BBP'den son dakika referandum kararı açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'ya gitti
Hollanda Başbakanı'ndan Çavuşoğlu için hadsiz açıklama!
TSK'dan art arda son dakika açıklamalar
Tuna Arman kimdir aslen nereli deprem için ne yazdı olay oldu
Yorumlar