BIST 2.391
DOLAR 15,54
EURO 16,22
ALTIN 911,77
HABER /  GÜNCEL

İşte Kedicik Duygu'nun polisteki ifadesi

Adnan Oktar grubuna yönelik operasyonda Ankara'da gözaltına alınan Duygu Altınok'un polisteki ifadesi ortaya çıktı. Altınok, örgüt içindeki grup seks ve şantaj iddialarına cevap verdi.

Abone ol

Adnan Oktar ve grubuna yönelik operasyonda kedicik olarak bilinen Duygu Altınok ifade verdi. Oktar'ın mehdi olduğu ve bu nedenle mürit sayısını 313'te tutmaya çalıştığı iddialarıyla ilgili konuşan Altınok, Oktar'ın mehdiliği hiçbir zaman kabul etmediğini söyledi. Altınok, Adnan Hoca'nın bazı kadınlarla imam nikahı kıydığı iddialarını ise kabul etmedi.

Adnan Oktar ve grubuna yönelik düzenlenen operasyonda Ankara'da gözaltına alınan kadınlardan 34 yaşındaki Psikolog Duygu Altınok emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. Altınok, tüm sorulara cevap verirken, 'Adnan Oktar'a yönelik suç örgütünü tanımını her soruda reddetti. Bir reklam şirketinde proje yöneticiliği yaptığını belirten Altınok gözaltına alınanların büyük bir kısmını tanıdığını belirterek, kendilerini 'arkadaş grubu' olarak tanımladığı öğrenildi.

"PİŞMAN OLACAK BİR ŞEY YAPMADIM"

Kamera kaydı eşliğinde ifadesi alınan Duygu Altınok'a polis 'Etkin Pişmanlık' hükümlerinden yararlanmak isteyip istemediği sordu. Altınok, pişman olacağı veya suç teşkil edeceği hiçbir şey yapmadığını belirterek 'Etkin pişmanlık' hükümlerinden yararlanmak istemediğini belirtti.

SEVDİĞİMİZ AĞABEY, BÜYÜĞÜMÜZ VE YAZARDIR

Örgütteki konumu ve görevi sorulan Duygu Altınok, Adnan Oktar'ın liderliği gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Altınok, "Adnan beyi sevdiğimiz bir büyüğümüz, ağabeyimiz, ve değerli bir yazar olarak görüyoruz. Örgütte herhangi bir konum ve görevim yoktur. Bizim aramızda bu tarz görevlendirme ve konumlandırma yoktur" diye konuştu.

ÖRGÜTE GİRİŞTE YEMİN

Şüphelilere Adnan Oktar'a yapılan operasyon kapsamında bir kısım şikayetçilerin ifadelerinde örgüt üyelerinin örgüte ilk girişte yemin ettirildiği ve ettirilen yeminin içeriği ve metni de soruldu. Kendisinin yemin etmediğini belirten Duygu Altınok, yemin edene de şahit olmadığını kaydettiği öğrenildi.

ADNAN OKTAR İLE İMAM NİKAHI

Polis bir kısım şüphelilerin örgüt lideri Adnan Oktar ile imam nikahları kıyılarak evlendirildikleri birden fazla kişinin Adnan Oktar ile imam nikahlı olarak yaşadığını tespit ettiğini belirtti. Duygu Altınok'a da imam nikahı kıyıp kıymadığı, imam nikahına aracılık edip, şahit olup olmadığı soruldu. Adnan Oktar ile imam nikahı kıymadığını belirten Altınok'un "Bunun da iftira olduğunu düşünüyorum" dediği kaydedildi.

'İNFAK' ADI ALTINDA YARDIM PARASI

Polisin Adnan Oktar'ın dini duyguları istismar ederek kendisine finans sağlayıp, MASAK raporları kapsamında şikayetçilerin de belirttiği İNFAK adı altında suç örgütüne para topladığının tespit edildiğini belirtti. Altınok, "Örgüt adına dini duyguları istismar ederek herhangi bir ad altında tarafınızdan para yada başkaca maddi talepte bulunuldu mu?" sorusuna ise "Şahsımdan para talep edilmedi. İNFAK adı altında para toplandığını duymadım. Yine bunun bir iftira olduğunu düşünmekteyim. Arkadaş grubumuzda herkes çalışır kendi parasını kazanır. Nasıl istiyorsa o şekilde harcar" şeklinde cevap verdiği öğrenildi.

MEHDİ VE 313 ÜYE SAYISI

Örgütte Adnan Oktar'ın söylediğine göre 'Mehdi' cemaatinin 313 kişi olması gerektiği, bu yüzden Oktar'ın örgütte bu sayıyı korumaya çalıştığının tespit edildiğini belirten polis şüphelilere, Adnan Oktar'ın Mehdilik ile ilgi faaliyetlerini anlatmasını da istedi.

Duygu Altınok ise "Adnan bey canlı yayında defalarca mehdilik gibi bir iddiasının olmadığına dair yemin etmiştir. Mehdilik konusu ile ilgili de baskı kurmak gibi bir durum söz konusu değildir. Adnan Oktar'ın kendisini mehdi olarak söylediğine dair bir kayıt yoktur. Adnan beyin yurt içinde ve yurt dışında binlerce sevini vardır. 313 sayısında tutmaya çalıştığı yalandır" dedi.

ŞANTAJ, KARALAMA, İTİBARSIZLAŞTIRMA

Suç örgütü yapılanması içerisinde örgütten ayrılan kişilere karşı şantaj, tehdit, karalama, sosyal medya üzerinde kişileri küçük düşüren, itibarsızlaştıran faaliyetler, içerisinde bulunulduğunu tespit edildiğini belirten polis örgütten ayrılan kişilerle ilgili kimlere talimat verildiğini sordu. Örgütten isteyen ikişinin elini kolunu sallayarak çıkıp gittiğini belirten Duygu Altınok, "Kimse buna karışmaz. Bunu söyleyen iftira atan kişiler vardır. Mesela bize iftira atarak evde zorla tutulduğunu alıkonulduğunu ayakkabısız ve pijamasız kaçtığını iddia eden Ceylan Özgül bulunduğu evden çıkarken ki güvenlik kamera kayıtlarında gayet giyimli spor ayakkabılı bir şekilde evden zorlama baskı olmadan çıktığına dair kayıtlar canlı yayında gösterilmiştir. Arkadaş grubum ayrılan kimseyi karalamadı, itibarsızlaştırmadı" dedi.

17/25'TEN SONRA GÜLEN'İ ÖVDÜ

Polisin sorduğu ikinci soru ise şuydu; Adnan Oktar'ın örgüt elebaşı Fettullah Gülen ile ilgili yaptığı açıklamalarda Gülen'in kendisini çok sevdiğini, faaliyetlerini takdir ettiğini, yine bir konuşmasında Fettullah Gülen'in Kahtani olduğu, 17/25 Aralık sonrasında da Gülen yapılanmasını övdüğünün görüldüğü belirtildi. İçerisinde bulunduğunuz suç örgütü ile FETÖ/PDY terör örgütü arasındaki irtibatlarınız, FETÖ/PDY terör örgütünden iletişimde bulunduğunuz ortak faaliyet yürüttüğünüz kişiler ile ilgili ifade veriniz. Duygu Altınok ise bu soruya "FETÖ/PDY ile ilgili ne benim ne de arkadaş grubumun bir bağlantısı yoktur. Adnan Oktar hiç kimsenin eleştirmediği dönemde Fettullah Gülen'i eleştirmiştir." diye cevap verdiği kaydedildi.

TURNİKE SİSTEMİ

Polisin grup seks ve kadınların seks kölesi haline getirildiği "Turnike" sisteminin sorulması üzerine Duygu Altınok'un "Turnike tabir edilen sistemin içerisinde yer almadım. Turnike adlı sistem yoktur. Dolayısıyla buna at bir kayıtta yoktur. Çirkin bir iftiradır. Bana sorulan bütün ahlaksızlıkların hepsini reddediyorum. Böyle bir şeyde bulunmadım. Bunlar iftiradır. Böyle bir iftarının delilinin olması gerektiğini düşünüyorum. Tehdit, korku ve şantaj kesinlikle yoktu" dediği öğrenildi.

ÖNCEKİ HABERLER
CHP'li başkana 15 Temmuz soruşturması
CHP'li başkana 15 Temmuz soruşturması
Adnan Hoca operasyonunda flaş gözaltı
Adnan Hoca operasyonunda flaş gözaltı
Selen Görgüzel kimdir kocası Hamdi Alkan mayolu pozu beğenince...
Selen Görgüzel kimdir kocası Hamdi Alkan mayolu pozu beğenince...
Adnan Oktar soruşturmasında flaş gelişme
Adnan Oktar soruşturmasında flaş gelişme
65 yaş aylığı ayın kaçında verilecek-zamlı kaç para oldu
65 yaş aylığı ayın kaçında verilecek-zamlı kaç para oldu
Amazon'un fiyatı 900 milyarın üzerine çıktı
Amazon'un fiyatı 900 milyarın üzerine çıktı
MHP’de af yasası hazırlığı
MHP’de af yasası hazırlığı
Magnum çekilişine başvurma nasıl olur Porsche çekiliş tarihi
Magnum çekilişine başvurma nasıl olur Porsche çekiliş tarihi
Canan Ergüder son hali kocası Kenan Ece ile sarmaş dolaş...
Canan Ergüder son hali kocası Kenan Ece ile sarmaş dolaş...
(18 Temmuz 2018) Şans Topu çekilişi sonuçları
(18 Temmuz 2018) Şans Topu çekilişi sonuçları