BIST 1.124
DOLAR 7,66
EURO 8,91
ALTIN 458,49

İşte Fatih Terim'in başını yakan sözler! Küfürler havada uçuşmuş

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Galatasaray-Fenerbahçe maçının ardından çıkan olaylar nedeniyle verilen cezaları açıkladı. Fatih Terim, Hakem Fırat Aydınus’a ‘maçın a...... s......’ dediği için 3, flaş röportaj ve basın toplantısındaki sözleri için 4 maç ceza aldı.

Süper Lig'de 11. haftada oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ardından çıkan olaylar nedeniyle Galatasaray'dan Fatih Terim, Hasan Şaş, futbolcular Ndiaye, Donk, Rodrigues, Mariano, Fenerbahçe'den de Soldado ve Jailson PFDK'ya sevk edilmişti. Galatasaray görevlileri Uğur Yıldız, Fahri Yılmaz, Eray Sözen, Hande Sümertaş de “talimatlara aykırı hareketleri” nedeniyle geçtiğimiz salı günü PFDK'ye sevk edilirken, Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz ve İkinci Başkan Abdürrahim Albayrak da tedbirsiz olarak PFDK'lık olmuştu.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, sevki gerçekleştirilen oyunculara verilen cezaları açıkladı. Peki cezalar kişilere neye göre verildi. İşte PFDK'nın Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ardından çıkan olaylar nedeniyle verdiği cezaların tamamı ve sebebi...

JAILSON NEDEN 8 MAÇ - Belhanda’ya yaptığı saldırı eylemiyle olayların başlangıcına sebep olduğu için.

HASAN ŞAŞ NEDEN 8 MAÇ? - Skrtel’e yaptığı hareket için 5 maç, sonrasında saldırı eylemine devam ettiği için 3 maç ceza kesildi.