İşte AK Parti'nin yeni MKYK'sındaki isimler

İşte AK Parti'nin yeni MKYK'sındaki isimler

AK Parti'nin dün gerçekleşen 6. Olağan Kongresi'nin ardından partinin hem Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) hem de Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) görev alacak isimler belli oldu.

İşte AK Parti'nin yeni MKYK'sındaki isimler - Sayfa 1

AK Parti'nin yeni Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) belli oldu. Yeni MKYK'dan 27.dönemden 42 milletvekili 8 milletvekili olmayan üye ve 29 yeni üye var. MKYK'da bir çok tecrübeli siyasetçi bulunurken, listesinin en genç ismi 1997 yılında Gaziantep’te doğan Hatice Merve Tatar oldu.

İşte AK Parti'nin yeni MKYK'sındaki isimler - Sayfa 2

Ahmet Arslan 12 Haziran 2011 genel seçiminde AK Parti Kars milletvekili seçildi.1 Kasım 2015 genel seçiminde yeniden AK Parti Kars Milletvekili seçildi.24. Dönemde Plan Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı.26. Dönemde Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda Başkanvekilliği görevini sürdürdü.24. ve 26. Dönemlerde Türkiye-Çek Cumhuriyeti Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı yaptı.65. Hükümette Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevinde bulundu.24 Haziran 2018 genel seçiminde AK Parti Kars Milletvekili seçildi.

İşte AK Parti'nin yeni MKYK'sındaki isimler - Sayfa 3

Ahmet Sorgun Konya Büyükşehir Belediyesinde 1. Hukuk Müşavirliği ve Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı. Konya Su ve Kanalizasyon İdaresinde (KOSKİ) Teftiş Kurulu Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. Birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu ve yönetici olarak görev aldı. Serbest avukat olarak çalıştı. AK PARTİ Konya İl Başkanlığı görevinde bulundu.

İşte AK Parti'nin yeni MKYK'sındaki isimler - Sayfa 4

Ahmet Tan Gediz Milli Gençlik Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı görevinde bulundu. Gediz Devlet Hastanesi Yaptırma Yaşatma Derneği, Gediz Genç İşadamları Derneği ve Gediz'i Güzelleştirme Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında yönetici olarak görev aldı. Gediz İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Kurucu Üyeliği ve Başkanlığı görevinde bulundu. AK PARTİ Gediz İlçe Başkanlığı kurucu üyesi olup,3 dönem AK Parti Gediz İlçe Başkanlığı yaptı.