BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

İstanbul Tuzla seçim sonuçları 2019 - Tuzla yerel seçim sonucu

TUZLA ilçesinde seçimi kim kazandı sorusunun yanıtı ortaya çıkıyor, Tuzla 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları AA canlı yayın verileriyle geliyor.

Abone ol

31 Mart İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinde partiler ittifaka giderken ilçelerde tablo biraz daha farklı oldu Tuzla için partiler genellikle kendi adaylarını çıkarmayı tercih ederken bazı partiler ittifakı burada da sürdürdüler. 

2019 yerel seçimlerinde Tuzla Belediye Başkanlığı için kıyasıya bir rekabet vardı. Tuzla seçim sonuçları Anadolu Ajansı verileri ile internethaber.com sitesinde yer alıyor. Aşağıda yer alan linkten Tuzla seçim sonuçlarının anlık verilerine seçim yasağının kalkması ile birlikte ulaşabilirsiniz. 

İstanbul ve Tuzla İlçesi 2019 seçim sonuçları - tıklayın

Tuzla 2014 seçim sonuçları nasıldı? : Peki geçen seçimde Tuzla Belediye Başkanlığı seçimini kim kazanmıştı? 2014 yerel seçimlerinde Tuzla Belediyesi için yaşanan seçim yarışı sonrasında sonuçlar şöyle olmuştu:

Toplam Sandık Sayısı: 459
Açılan Sandık Sayısı: 455

AK Parti: %50.07
CHP: %37.36
MHP: %5.00

İstanbul seçim sonuçları : İstanbul’da siyasi partilerin adaylarının yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 24 bağımsız aday yarıştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları şöyle:
AK Parti + MHP Cumhur ittifakı- Binali Yıldırım
CHP + İYİ Parti Millet İttifakı- Ekrem İmamoğlu
Saadet Partisi: Necdet Gökçınar
Vatan Partisi - M. İlker Yücel
DSP: Muammer Aydın
BTP: Selim Kotil
TKP: Zehra Güner

2019 yerel seçimleri
Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için 31 Mart Pazar günü sandığa gitti. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, 28 milyon 929 bin 732'si kadın, 28 milyon 128 bin 904'ü erkek toplam 57 milyon 58 bin 636 seçmen, 194 bin 390 sandıkta oy kullandı. 

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı uyarınca, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokratik Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Komünist Partisi ve Vatan Partisi seçime katıldı. 

Büyükşehirler

Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van'daki seçmenler, "büyükşehir belediye başkanı", "belediye başkanı", "belediye meclis üyeliği" ile "muhtarlık ve ihtiyar heyeti" için oy kullandı. 

Büyükşehir olmayan illerde ise "il genel meclisi üyeliği", "belediye başkanı", "belediye meclis üyeliği" ve "muhtarlık ve ihtiyar heyeti" için oy verildi. Köylerde ise "il genel meclisi üyeliği" ile "muhtarlık ve ihtiyar meclisi" için oy atıldı.

Büyükşehir belediye başkanlığına ilişkin oy pusulası "beyaz", il genel meclisi üyeliklerine ilişkin pusula "turuncu", belediye başkanlığına ilişkin oy pusulası "mavi", belediye meclisi üyeliğine ilişkin oy pusulası ise "sarı" renkli oldu. Oy pusulaları tek zarfa konuldu. 

ÖNCEKİ HABERLER
Samsun canlı seçim oy sayımı sonuçları 2019 Samsun ilçeleri yerel seçim sonucu
Gümüşhane oy sayımı canlı 2019 Gümüşhane ilçeleri yerel seçim sonucu
Batman ilçeleri yerel seçim sonucu 2019 Batman seçim sonuçları
Bartın 2019 yerel seçim sonuçları oy sayımı canlı Bartın ilçeleri
Amasya canlı oy sayımı 2019 Amasya ilçeleri yerel seçim sonucu
İstanbul Şile seçim sonuçları- Şile yerel seçim sonucu 2019
Diyarbakır ilçeleri yerel seçim sonucu 2019 Diyarbakır seçim sonuçları
Muş ilçeleri 31 Mart yerel seçim sonucu 2019 Muş seçim sonuçları
Düzce yerel seçim sonuçları kim önde 2019 canlı Düzce ilçeleri yerel seçim sonucu
Şanlıurfa seçim sonuçları 2019 son durum Şanlıurfa ilçeleri sonuçları
Yorumlar