BIST 4.843
DOLAR 18,64
EURO 19,66
ALTIN 1.073,96
HABER /  GÜNCEL

İstanbul hava durumu! Kar fena bastıracak

İstanbul'da bugün sabah saatlerinden itibaren etkili olacak kar yağışının cumartesi gününe kadar devam etmesi bekleniyor. Ankara'da ise yoğun kar yağışı cuma günü etkisini yitirecek.

Abone ol

İSTANBUL ve Ankara'da bugün etkili olacak olan kar yağışının iki gün sürmesi bekleniyor. İstanbul'da sabah saatlerinde etkisini artıracak kar yağışı iki gün boyunca etkisini sürdürecek. Bu arada ALKOM, İstanbul'daki kar yağışı nedeniyle vatandaşlardan, toplu ulaşım araçlarını tercih etmelerini istedi.

Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı hava, bugünden itibaren tüm Marmara'da etkisini hissettirecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre İstanbul'da bugün sabah saatlerinden itibaren etkisini artıracak olan kar yağışının cumartesi gününe kadar devam edeceği belirtildi. Pazar günü ise İstanbul'da soğuk ancak açık bir hava bekliyor olacak. 

Kar yağışı, Marmara'nın güneyinde Sakarya, Kocaeli ve Balıkesir çevrelerinde etkili olacak. Çanakkale, Trakya'da kar yağışı beklenmiyor. 

ANKARA'DA KAR YAĞIŞI

Meteoroloji'nin verilerine göre Ankara'da ise dün başlayan ve gün boyu aralıklarla devam eden kar yağışının bugün de etkisini göstereceği belirtildi. Ankara'da kar yağışı cuma akşamına kadar aralıklarla devam edecek. Hafta sonu ise Ankara il merkezinde sisli bir hava etkisini gösterecek.

ORTA KARADENİZ'DE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yağışların kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde başlayacağını belirtildi.

Yağışların pazar gününe kadar etkili olmasının beklendiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yağışların perşembe günü kıyılarda karla karışık yağmur ve kar, iç kesimlerde ise kara dönüşmesi; cuma ve cumartesi günleri ise yağış alan tüm yerlerde aralıklı kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edilmektedir. Kar yağışının özellikle Kastamonu, Sinop kıyıları ile Ordu çevrelerinde yer yer yoğun olması beklenmektedir. Yağışlı ve soğuk hava nedeniyle hava sıcaklıklarının düşerek mevsim normallerinin altında seyretmesi beklenmektedir."

Açıklamada, soğuk hava ve kar yağışının neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.