HABER /  DÜNYA

İsrail polisi Filistinli'yi katletti

İsrail polisinin cenaze bekleyen Filistinlilere silahlı müdahalede bulunduğu esnada bir kişiyi vurarak öldürdüğü bildirildi...

İsrail polisi, bir Yahudi yerleşimciyi bıçakladığı gerekçesiyle önceki gece vurarak öldürdüğü Fadi Allon (22) isimli gencin cenazesini bekleyen Filistinlilere, müdahale etti.

Shu'afat camisinin etrafında yoğunlaşan çatışmalarda İsrail askerleri ses bombası, göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullandı. Çöp tenekeleri ve diğer materyallerle yollara barikatlar kuran Filistinli gençler ise polise taş, havai fişek ve molotofkokteyli atarak karşılık verdi.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, Beit Hanina'daki çatışmada bir Filistinli, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu göğsünden yaralandı. Durumunu ağır olduğu bildirilen Filistinlilinin, Doğu Kudüs'teki Makaste Hastanesine kaldırıldığı belirtildi.

İsrail polis sözcüsü Micky Rosenfeld, yaptığı açıklamada, bir Filistinlinin ağır yaralandığını doğruladı. Rosenfeld, yaralanmanın gerçek mermi mi yoksa plastik mermi ile mi olduğunu ise bilmediğini ifade etti.

ÖNCEKİ HABERLER
Tuğrul Türkeş: Ak Parti’liyim doku uyuşmazlığı sıfır
Çankaya'da güvenlik toplantısı! FLAŞ
Yasin Börü davasında ilk duruşma
Diyarbakır'da askeri araca saldırı
Davutoğlu, Samsun'da 1 Kasım için start verdi!
Hac başvurusu yapma ekranı 2020 hac kura çekilişi ne zaman?
Yorumlar