İspanya'da koronavirüs hastaneleri çökertti vakalar yerlerde yatıyor

İSPANYA'da Koronavirüs (Covid-19) salgını hastaneleri çökertti. İtalya'dan sonra İspanya'dan da korkunç görüntüler gelmeye başladı. Londra'da 18 yaşındaki bir genç koronavirüsten öldü... İtalya ve İran'da ölü sayısı rekor kırdı.. İşte dünyanın koronavirüs gündemi...

Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 16 bin 559’a, virüs bulaşan hasta sayısı ise 381 bin 598’e yükselirken; 101 bin 806 kişi de tedavi edildi. Bu sayılara göre, son 24 saatte 1853 kişi yaşamını yitirirken; 42 bin 339 kişide koronavirüs tespit edildi.

Tüm dünya koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele ederken, Rusya Doktorlar birliği Sendikası yöneticisi Anastasiya Vasilyeva, ülkedeki salgının gerçek boyutlarının saklandığını, doktorların maskesiz ve önlemsiz koronalı hasta bakmaya zorlandığını açıkladı. İspanya'da sağlık sistemi resmin çöktü. Hastanelerin koridorlarından korkunç görüntüler sızdı. İspanya Başbakan Yardımcısı Carmen Calvo, koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldı... Londra'da 18 yaşındaki bir genç koronavirüsten öldü... İtalya ve İran'da ölü sayısı rekor kırdı.. İşte tüm dünyada bugün yaşananlar...

Hastane görüntüleri dünyayı sarstı
İspanya’da vaka sayılarındaki hızlı artış ülkedeki sağlık sistemi zor durumda bırakıyor. Dünya genelinde hızla yayılan koronavirüs, Avrupa’yı yeni merkez üssü haline getirdi. İspanya’da toplam vaka sayısı da 28 bin 572'den 33 bin 89'a yükseldi. Sosyal medyaya sızan görüntülerde, koronavirüs tespit edilen hastaların koridorlarda yatırıldığı ortaya çıktı. Görüntülerin Madrid'deki Infanta Leonor Hastanesinde kaydedildiği bildirildi. 

Hastalar koridorlarda yatırılıyor
 İspanya’da her geçen gün artan koronavirüs vakaları, sağlık sisteminin yetersiz kalmasıyla çökme noktasına geldi. Madrid'de bulunan bir hastanede çekilen görüntüler, durumun ciddiyetini gözler önüne serdi. Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde virüsün bulaştığı kişilerin, hastane koridorlarında yatırıldığı görülüyor.