BIST 1.205
DOLAR 7,88
EURO 9,28
ALTIN 481,97
HABER /  GÜNCEL

İskender Evrenesoğlu'nun 5 internet sitesine erişim engeli!

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın talebi sonrasında, Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğince, kendisini "mehdi" ve "resul" ilan eden sözde peygamber İskender Evrenesoğlu'na ait 5 internet sitesine erişim engeli getirildi.

Abone ol

İskender Evrenesoğlu'na ait olduğu belirlenen Kur'an-ı Kerim meali ve tefsir yayını yapan internet sitelerinin, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunca yapılan inceleme sonunda "İslam dininin temel nitelikleri açısından sakıncalı olduğu" tespit edildi.

Kurul, sakıncalı meal ve tefsir yayınlarının erişiminin engellenmesi için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına talepte bulundu. Talebi değerlendiren Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği, ilgili kanun maddesi gereğince söz konusu sitelerin İslam dininin temel nitelikleri açısından sakıncalı olduğuna hükmederek, sitelerin erişimini engelledi.

DİYANETİN ERİŞİM ENGELİ TALEBİ: Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kur'an-ı Kerim meallerinin Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığınca, Diyanet İşleri Başkanlığı, kamu kurumları, özel kişi ve kuruluşların talebi üzerine veya resen inceleneceği ya da incelettirileceği bildirilmişti. Kararnamede, inceleme sonunda İslam'ın temel nitelikleri açısından sakıncalı olduğu Kurul tarafından tespit edilen meallerin, Başkanlığın yetkili ve görevli merciye müracaatı üzerine, basım ve yayımının durdurulmasına, dağıtılanların toplatılmasına ve imha edilmesine karar verilebileceği ifade edilmişti.

ALLAH TARAFINDAN YAZILDIĞINI İDDİA ETMİŞTİ: Kararnamede, yayının internet ortamında yapılması halinde, Başkanlığın müracaatı üzerine, bu yayınla ilgili olarak erişimin engellenmesinin yetkili kurumlardan istenebileceği kaydedilmişti.İskender Evrenesoğlu, kendisine vahiy geldiğini ve peygamber olduğunu, "Risalet Nurları" isimli kitabın ise vahiy yoluyla Allah tarafından yazdırıldığını iddia ediyor.

ÖNCEKİ HABERLER
İYİ Parti kurucu milletvekili istifa etti! Cezmi Polat Akşener'i bombalayıp gitti
Rusya'dan kritik Venezuela açıklaması: Hukuk dışı
2019 bekçi alımları ne zaman yaş sınırı esnetildi mi?
Galatasaray Süper Lig'in gol kralını istiyor!
Tunç Soyer'den babası Nurettin Soyer ile ilgili ilk açıklama
Sultan Melikşah'ın eşleri kaç tane oğlu Ahmet Sencer'in annesi kimdir?
Yorumlar 14 yorum