HABER /  CHP

İnce, İBB Başkan adayı olacak mı?

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Muharrem İnce, İBB Başkanlığına aday olacak mı" sorusuna, "Kılıçdaroğlu, İnce'ye 'adaysın' derse, hayır diyemez" diyerek yanıt verdi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Muharrem İnce'nin İstanbul Belediye Başkanı adayı olup olmayacağı yönündeki soruya, "Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Sayın İnce'ye İstanbul'a adaysın derse benim bildiğim Muharrem İnce 'Hayır, ben geçmişte Cumhurbaşkanı adayı idim, hep cumhurbaşkanı adayı kalacağım' diyemez, demez." yanıtını verdi.

Habertürk canlı yayınına katılan Altay, Muharrem İnce'nin İBB Başkan adaylığı ile ilgili iddialar için yaptığı açıklamada, "Malum bir kurultay talepleri var. Bu hafta bunun sonucunu göreceğiz. Örgütün iradesine ipotek koymak benim haddime değil. Sayın İnce çok iyi bir Cumhuriyet Halk Partili. Parti terbiyesi ile yetişmiştir. Şöyle bir şey olursa, kesin olursa demiyorum. Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Sayın İnce'ye İstanbul'a adaysın. Benim bildiğim Muharrem İnce 'Hayır, ben geçmişte Cumhurbaşkanı adayı idim, hep cumhurbaşkanı adayı kalacağım' diyemez, demez. O parti terbiyesi ile yetiştiğini ben biliyorum. Ama İstanbul adaylığı için partinin gündeminde böyle bir şey yok. Olmaz mı? Olmaz diyemem." açıklamasında bulundu." dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
13 çiftçi aile şokta! Herkes 'hoca' sandı
Berat Albayrak piyasalara ilk mesajı görevi devralırken verdi
Bahçeli'den yeni kabine ile ilgili ilk yorum!
3,5 yaşındaki Evrim her yerde aranıyor
Uşak’ta ele geçirildi! Çuval çuval imha edildi
AÖF kayıt yenileme ücreti 2020 ne kadar oldu?
Yorumlar 1 yorum