HABER /  CHP

İnce, 'bedelli askerlik' için ne dedi?

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce katıldığı canlı yayında bedelli askerlikle ilgili sorulan bir soruya cevap verirken kendi gündeminde böyle bir konunun olmadığına dikkat çekti.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Star TV’nin seçim özel yayınına konuk oldu. İnce, "Yani fakir evlatları şehit olurken… Ben bedellileri anlıyorum dedim ama fakir evlatlarını da anlamak lazım. Bunun yolu herhalde Türkiye cumhuriyeti yurttaşlarının tümünü 2 ay askerlikten geçirip, profesyonel bir ordu kurmak. Bedelli askerlik benim gündemimde yok." dedi.

Muharrem İnce bedelli askerlik konusunda, ''Bir dönem yeşil ışık yakıyor, bir taraftan kapatıyorlar. Biz askerlikle ilgili yeni düzenleme yapacağız. Böyle olmaz, bedelli askerlik yapmak isteyenleri anlıyorum. Belli yaştalar, iş düzenleri var. Bugün tam Van’dan uçağa bineceğim, özel harekatçı bir çocuk ağır yaralanmış, tam havalimanının içindeyim. Hala gözümün önünden gitmiyor çocuk. İki tane küçük uçak yan yana duruyor. Biri sağlık bakanlığının, biri bizim uçak. Dikkatimi çekti sağlık bakanlığının uçağı, ne oluyor orada dedim. Dediler ki yaralı bir polis var dediler. Baktım uçağa bindirmek üzerelerdi, koşarak gittim. Gördüm çocuğu, kendinde değildi. Doktora sordum, kim doktor diye sordum. Nasıl dedim, ‘ciddi’ dedim. Daha fazla da rahatsız etmek istemedim. Şimdi bu çocuklar da var.

Yani fakir evlatları şehit olurken… Ben bedellileri anlıyorum dedim ama fakir evlatlarını da anlamak lazım. Bunun yolu herhalde Türkiye cumhuriyeti yurttaşlarının tümünü 2 ay askerlikten geçirip, profesyonel bir ordu kurup, bu ortamda seçim öncesinde askerlik üzerinden oy devşirmeye çalışmak… “Bak sana bedelli çıkaracağım oy ver” falan bu Türkiye Cumhuriyetine yakışmaz, bu benim gündemimde yok.'' dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
"Nordik Film Günleri" 7 Haziran'da başlayacak
AK Partili Ünal: Türkiye hasta adam değil
Her üç yetişkinden biri uykusuzluktan şikayetçi
Avustralya bankasına rekor para cezası
Skolyoz nedir belirtileri nelerdir? Eğer omuzlarınız eşit seviyede değilse...
Savaşçı dizisinin Teğmen Çiğdem'i seksi pozlar verdi bambaşka biri çıktı
Yorumlar 2 yorum