BIST 1.205
DOLAR 7,89
EURO 9,28
ALTIN 481,40
HABER /  GÜNCEL

Hulusi Akar'ın 'ürkütücü' dediği o komutanın ifadesi

Yurtta Sulh Konseyi davasında en bomba ifade bugün geldi. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın ifadesinde 'ürkütücü' dediği Kurmay Albay Fırat Alakuş savunmasını yaptı. Bakın neler söyledi!

Abone ol

15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili aralarında sözde “Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de bulunduğu 221 sanık hakkında açılan davanın dördüncü gününde ifadeler alınmaya devam ediyor.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Sincan'da Cezaevi Kampusü içerisindeki duruşma salonunda görülen duruşmanın bugünkü celsesinde Kurmay Albay Fırat Alakuş savunma yaptı.

HULUSİ AKAR ÜRKÜTÜCÜ DEMİŞTİ

Fırat Alakuş için, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanlığı'nda derdest edildiğinde yaşadıklarını anlattığı ifadesinde, "Bir müddet sonra gidiyoruz deyip beni aldılar. Kapıdan çıktığımda tam taçhizatlı, kafasında çelik miğfer ve silahlı bir şekilde, ürkütücü bir yüz ifadesi ile karşıma çıkan asker şahıs dikkatimi çekti. Sonradan bu kişinin Kurmay Albay Fırat Alakuş olduğunu öğrendim" şeklinde bahsetmişti.

FIRAT ALAKUŞ'UN İFADESİ
Çatı davasında ifade veren Fırat Alakuş hakkındaki FETÖ'cü suçlamalarını reddetti. Alakuş şunları söyledi;

- "Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı duran bütün terör örgütlerine karşı mücadele ettim. FETÖ ile ne ilgim ne de irtibatım var. Menfur darbe girişimini kim, kimler, ne zaman, ne şekilde planladı bilmiyorum.

-Darbe teşebbüsünde doğrudan ya da dolaylı bir şekilde icraatım olmadı diye düşünüyorum.

-Genelkurmay Başkanlığının emniyetini sağlamak için emir komuta içinde görevimi icra ettim. Ben ve timimim darbeciler tarafından tuzağa düşürüldüğüne inanıyorum".

GÖREVİ ZEKAİ AKSAKALLI VERDİ
Fırat Alakuş, kendisine verilen görevin "Alınan bir istihbarat dayalı olarak terör örgütlerinin muhtemel bir eylemeni karşı genel kurmay başkanlığının takviye edilmesiydi. Görevi bizzat ÖKK Komutanı Zekai Aksakallı'dan aldım. Görevin detayını ise Albay Ümit Bak'tan öğrenmem söylendi" diye konuştu.

Fırat Alakuş Yurtta Sulh Konseyi üyeleri ile birlikte Genelkurmay Çatı davasına getirilirken böyle görüntülenmişti. 15 Temmuz darbe girişiminden 10 ay sonra Fırat Alakuş ilk kez medya önüne çıkmıştı. 
ÖNCEKİ HABERLER
Milliyet en hayırsever Sedat Peker'i seçti twitter yıkıldı
Eski akademisyene FETÖ'den tutuklama
Kılıçdaroğlu'ndan Meral Akşener açıklaması
Erdoğan'ın da katıldığı en kritik NATO zirvesi!
Koç ve Sabancı ailelerinden flaş kararlar!
MasterChef Duygu Acarsoy kendisini aldatan nişanlısı Uğur Atun ile evlendi!
Yorumlar