BIST 1.191
DOLAR 7,96
EURO 9,43
ALTIN 486,04

Hep merak edilen çelik yeleğin içinde bakın ne varmış!

Tüm güvenlik mensuplarını koruyan çelik yeleklerin sırrını hep merak etmişizdir. Evdeki yeleklerimizden farkı olmayan görüntüsüyle, çelik yeleğin bir insanın canını nasıl koruyabildiği aklımızı kurcalar. Çelik yeleğin içinde ne var?

Polisleri, askerleri ve tüm güvenlik mensuplarını koruyan çelik yeleklerin sırrını hep merak etmişizdir. Evdeki yeleklerimizden farkı olmayan görüntüsüyle bir çelik yeleğin bir insanın canını nasıl koruyabildiği aklımızı kurcalar. Peki bu kadar koruyucu bir şeyin içinde ne var? Çelik yeleğin içinde ne var hepimiz merak ederiz. Bu sorusunun cevabını merak eden Youtube fenomeni bir baba oğul bu soruyu merak ettiler ve çelik yeleğin için açtılar. Bakın çelik yeleğin için ne varmış...

Çeşitli ürünlerin içinde nelerin olduğunu araştıran bir YouTube sayfası, kurşun geçirmez yeleğin içinde ne olduğunu görmek için testereyle ikiye kesiyor.

Önce kurşun geçirmez yelekle damacana üzerinde bir kaç deney yapan araştırmacılar, daha sonra diğer bir yeleği damacana üzerinde deniyor.