BIST 1.441
DOLAR 8,50
EURO 10,28
ALTIN 499,37
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

HDP seçim sonuçlarını değerlendirdi

HDP Parti Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Saruhan Oluç, "Batıda izlediğimiz stratejinin sonuç alıcı ve doğru olduğu görülmüştür." dedi.

Abone ol

Oluç, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla seçim sonuçlarını değerlendirdi. HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli'nin Ankara'da, Pervin Buldan'ın ise Diyarbakır'da açıklama yapacağını belirtti. 

YSK'den siyasi partilere veri akışında bir süre sıkıntı yaşandığını öne süren Oluç, " YSK veri girişini durdurma meselesinin gerekçesini tüm topluma ve siyasi partilere net bir şekilde açıklamak zorundadır." diye konuştu.  

Oluç, seçim sonuçlarını, "Kayyum politikalarının bölgede reddedildiği, özellikle büyükşehirler ve şehirler açısından net olarak ortaya çıkmıştır. Batıda da izlediğimiz stratejinin sonuç alıcı ve doğru olduğu görülmüştür." değerlendirmesinde bulundu.  

Partilerinin Şırnak'ın ilçelerinde önde olduğunu ifade eden Oluç, "Merkez ilçe açısından baktığımızda seçmen kaydırma yapıldığını çok önceden söylemiştik." görüşünü savundu. Oluç, Tunceli'deki durumun sorulması üzerine "Bütün güçler Dersim'de bizim karşımızda birleşmişlerdir ve bizim kaybetmemiz için çalışmışlardır. Merkezdeki sonuçlar bundan kaynaklanmaktadır." ifadesini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Zeydan Karalar aslen nereli eşi Nuray Karalar ve çocukları kimdir?
İzmir'de Tunç Soyer "Çav bella" şarkısıyla böyle dans etti!
Tahir Büyükakın aslen nereli eşi ve çocukları kimdir-biyoğrafisi
Mehmet Siyam Kesimoğlu aslen nereli eşi Sibel Kesimoğlu ve çocukları kimdir?
İstanbul'da MHP ilk kez bir ilçe belediye başkanlığı kazandı
HDP Kars'ta MHP'nin elinden belediyeyi aldı! İlk açıklama geldi
Son dakika Ankara seçim sonuçları açıklaması : 'Mansur Yavaş kazandı'
İzmir'de Tunç Soyer kutlama yaptı
CHP'den İstanbul açıklaması: Manzara çok açık, öndeyiz
Emre Kınay'a Kadıköy'de hezimete uğradı işte oy oranı
Yorumlar