BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15

HDP önünde eylem yapan aileler böyle isyan etti!

İstanbul'da 5 yıl önce 14 yaşındaki oğlu dağa kaçırılan Fatma Bingöl, "Arnavutköy ilçesinde HDP binası var. Çocuğum oradan gönderildi. Çocuklarımızı dağa çıkarsınlar diye büyütmüyoruz" dedi.

Çocuklarının dağa kaçırılmasında HDP'yi sorumlu tutarak, 3 Eylül'de HDP İl Başkanlığı binası önüne gelen Diyarbakır annelerinin başlattığı oturma eylemine, bir aile daha katıldı.İstanbul'dan eşi ve çocuğuyla gelen 43 yaşındaki Fatma Bingöl, 5 yıl önce 14 yaşında dağa kaçırılan oğlu Tuncay Bingöl için oturma eylemine katıldı. 5 çocuk annesi Bingöl, aslen Erzurumlu olduklarını, 5 yıldır oğlundan haber alamadıklarını söyledi.

İş aramaya gidiyorum diyerek çıktı!

Oğlunun sabah, "İş aramaya gidiyorum." diyerek evden çıktığını, bir daha da dönmediğini ifade eden Bingöl, oğlunu aradıklarını ancak ona ulaşamadıklarını aktardı

Çocuklarımızın kimseye zarar vermesini istemiyoruz

Oğlunun sahipsiz olmadığını ve sürekli onu aradığını dile getiren anne Bingöl, "Arnavutköy ilçesinde HDP binası var. Çocuğum oradan gönderildi. 9 yaşındayken çocuğumu Taksim'de eyleme, yürüyüşe götürmüşler. Çocukları yoldan çıkarmaya kimsenin hakkı yok. Çocuklarımızı dağa çıkarsınlar diye büyütmüyoruz. Çocuklarımızı ölüme göndermek istemiyoruz. Çocuklarımızın kimseye zarar vermesini istemiyoruz. Biz bunun için büyütmüyoruz çocuklarımızı. Kendi halinde, kıt kanaat geçinen insanlarız. 

Bir evladı kaybetmek çok zor

Kimseyle sorunumuz yok. Bir evladı kaybetmek çok zor. Çocuğumun askere zarar vermesini istemiyorum. Kimsenin yetkisi buna yok. Allah'ın verdiği canı Allah alır. Artık bu kötülük ortadan kalksın. Artık kimse kimseyi öldürmesin. Evlatlarımız ölmesin. Evlatlarımızı ölsünler diye yetiştirmedik. Kimsenin hakkı yok çocuklarımızı bizden almaya." dedi.