BIST 8.487
DOLAR 27,43
EURO 28,80
ALTIN 1.613,93
HABER /  GÜNCEL

HDP Malatya Milletvekilleri listesi 2018 Malatya Sonucu

MALATYA HDP milletvekilleri isim listesi merak konusuydu. 24 Haziran 2018 seçimi sonuçları ile HDP 27. Dönem Malatya milletvekilleri isimleri ortaya çıktı. Malatya oy sunucu internethaber.com sitesinde.

Abone ol

27. Dönem Genel Seçimleri ile HDP Malatya'da kaç milletvekili çıkardı kimler meclise girdi soruları yanıt buldu. HDP Malatya milletvekilleri kesinleşmiş listesini YSK ilerleyen günlerde yayınlayacak. HDP'nin 2018 seçimlerinde barajı geçip geçmeyeceği ne kadar oy oranına sahip olacağı merak konusuydu. Saat 17.00'da sandıkların kapanıp oy tasnifinin başlaması ile Malatya seçim sonuçları da ortaya çıkmaya başladı. HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinde olması sebebiyle sıkıntılı bir seçim süreci yaşamıştı. 24 Haziran 2018 seçimlerine Türkiye genelinde olduğu Malatya kentinde de yoğun katılım oldu. Peki Malatya HDP Parti milletvekilleri kimler oldu? 

Malatya HDP Milletvekilleri ve Malatya Seçim Sonuçları için tıklayın

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Türkiye pazar günü saat 08.00'dan itibaren sandığa gitti. 56 milyon seçmen 180 bin 65 sandıkta oy kullandı. Oy verme işlemi saat 17.00'de sona ererken herkesin merak ettiği seçim sonuçları ajanslardan son dakika haberi geçti. Türkiye 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne AK Parti, CHP, HDP, HÜDA PAR, İYİ Parti, MHP, Saadet Partisi ile Vatan Partisi katıldı. BBP'nin adayları AK Parti, DP'nin adayları ise İYİ Parti listelerinden seçime girdi.  2018 seçimlerinde ittifaklar çekişti. Cumhur ittifakı AK Parti ve MHP milletvekillerini belirlerken Millet İttifakı oyları ise CHP, Saadet Partisi ve İyi Parti milletvekili listesini oluşturdu. HDP milletvekilleri listesi