HABER /  GÜNCEL

HDP Kilis Milletvekilleri listesi 2018 Kilis Sonucu

KİLİS HDP milletvekilleri isim listesi merak konusuydu. 24 Haziran 2018 seçimi sonuçları ile HDP 27. Dönem Kilis milletvekilleri isimleri ortaya çıktı. Kilis oy sunucu internethaber.com sitesinde.

27. Dönem Genel Seçimleri ile HDP Kilis'da kaç milletvekili çıkardı kimler meclise girdi soruları yanıt buldu. HDP Kilis milletvekilleri kesinleşmiş listesini YSK ilerleyen günlerde yayınlayacak. HDP'nin 2018 seçimlerinde barajı geçip geçmeyeceği ne kadar oy oranına sahip olacağı merak konusuydu. Saat 17.00'da sandıkların kapanıp oy tasnifinin başlaması ile Kilis seçim sonuçları da ortaya çıkmaya başladı. HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinde olması sebebiyle sıkıntılı bir seçim süreci yaşamıştı. 24 Haziran 2018 seçimlerine Türkiye genelinde olduğu Kilis kentinde de yoğun katılım oldu. Peki Kilis HDP Parti milletvekilleri kimler oldu? 

Kilis HDP Milletvekilleri ve Kilis Seçim Sonuçları için tıklayın

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Türkiye pazar günü saat 08.00'dan itibaren sandığa gitti. 56 milyon seçmen 180 bin 65 sandıkta oy kullandı. Oy verme işlemi saat 17.00'de sona ererken herkesin merak ettiği seçim sonuçları ajanslardan son dakika haberi geçti. Türkiye 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne AK Parti, CHP, HDP, HÜDA PAR, İYİ Parti, MHP, Saadet Partisi ile Vatan Partisi katıldı. BBP'nin adayları AK Parti, DP'nin adayları ise İYİ Parti listelerinden seçime girdi.  2018 seçimlerinde ittifaklar çekişti. Cumhur ittifakı AK Parti ve MHP milletvekillerini belirlerken Millet İttifakı oyları ise CHP, Saadet Partisi ve İyi Parti milletvekili listesini oluşturdu. HDP milletvekilleri listesi 

ÖNCEKİ HABERLER
CHP Kilis Milletvekilleri 2018 - 27. dönem Kilis listesi
AK Parti Kilis Milletvekilleri 2018 - 27. dönem AKP isim listesi
HDP Gaziantep Milletvekilleri listesi 2018 Gaziantep Sonucu
CHP Batman Milletvekilleri 2018 - 27. dönem Batman listesi
AK Parti Mardin Milletvekilleri 2018 - 27. dönem AKP isim listesi
Kuruluş Osman dizisi nerede çekiliyor Osman Gazi kimdir ölüm tarihi
Yorumlar