HABER /  DÜNYA

Halk isyan etti! PKK/YPG neye uğradığını şaşırdı

Suriye'nin Haseke ilinde terör örgütü YPG/PKK'nin gençleri zorla silah altına alması protesto edildi. Terör örgütü YPG/PKK, işgal ettiği bölgelerde hakimiyetini artırmak için gençleri zorla silah altına alıyordu

Suriye'nin kuzeydoğusunda terör örgütü YPG/PKK'nın işgalindeki Hasekeili sakinleri, örgütün gençleri zorla silah altına almasını protesto etti.

Örgütün uygulamasına tepki gösteren Hasekeliler, kent merkezinde bir araya gelerek gösteri düzenledi. Teröristler, göstericileri dağıtmak ve engellemek için kent merkezinin bazı giriş ve çıkışlarını kapatırken bazı kişileri de alıkoydu.

YPG/PKK'nın işgalindeki Haseke, Menbiç ve Rakka'da, terör örgütü mensupları, bölgede yaşları 18-30 arasındaki gençleri kontrol noktalarında alıkoyarak, zorla silah altına alıyor.

Menbiçli esnaf, en son 20 Mayıs'ta terör örgütünün ilçedeki gençleri zorla silah altına alma zorbalığına tepki göstererek işyerlerinin kepenklerini indirmişti.

Terör örgütü YPG/PKK, işgal ettiği bölgelerde hakimiyetini artırmak için saflarını zorla silah altına aldığı gençlerle güçlendirmeyi planlıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
İngiliz şarkıcıdan olay itiraf: Kocamı aldattım
Sarıyer sahil yolunda korkutan görüntü
Meteoroloji uyardı: Ankaralılar dikkat
Türkiye'den Almanya'ya sert tepki!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş dolar çağrısı!
Tuna Arman kimdir kaç yaşında Tuna Arman evlilikleri
Yorumlar 6 yorum