BIST 1.314
DOLAR 7,89
EURO 9,33
ALTIN 478,60
HABER /  DÜNYA

Guaido Maduro'yu devirebilmek için askerlerle görüşüyor

Venezuela'da kendisini devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, Washington Post'a Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu devirme çabasını anlattı. Guaido, Maduro'yu devirebilmek için orduda kendisine sempati duyan generaller ve sivil yetkililerle görüştüğünü açıkladı.

Abone ol

Venezuela'da kendisini devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, Venezuela'daki son gelişmelere ilişkin Amerikan Washington Post gazetesine demeç verdi.

Maduro'yu devirebilmek için orduda kendisine sempati duyan generaller ve sivil yetkililerle görüştüğünü açıklayan Guaido, "gayrimeşru" olarak tanımladığı Maduro'nun görevini bırakması gerektiğini söyledi. 

Guaido, askeri kanatla yaptığı görüşmelerin kişisel güvenlik endişesi sebebiyle ihtiyat içinde devam ettiğini belirterek Venezuela'nın Washington Büyükelçiliğinde görev yapan askeri ataşenin muhalif kanada geçme kararını memnuniyetle karşıladığını ifade etti. 

Öte yandan, yabancı ülkelere temsilciler atanması konusunda çalışmalar yaptıklarını kaydeden Guaido, ABD temsilciliğine Maduro karşıtlığıyla bilinen ve 2014'te ABD'ye sığınan Carlos Vecchio'yu getirdiğini açıkladı.

Guaido ayrıca bazı Amerikalı siyasetçilerin de kendi hükümetine destek verdiğini vurgulayarak Illinois eyaleti Senatörü Dick Durbin, Florida Senatörü Marco Rubio ve New Jersey Senatörü Robert Menendez ile görüştüğünü belirtti. 

Bolton'dan Venezuela'ya tehdit
ABD Başkanı Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton, "ABD'nin diplomatik personeline, Venezuela'nın demokratik lideri Juan Guaido'ya veya Venezuela Ulusal Meclisi'ne karşı yapılacak herhangi bir şiddet eylemi, hukukun üstünlüğüne ciddi bir saldırı teşkil edecek ve sert bir şekilde karşılık verilecektir" dedi.

Venezuela'da iç savaş çıkardı kimdir bu kendini başkan ilan eden Juan Guaido?Venezuela'da iç savaş çıkardı kimdir bu kendini başkan ilan eden Juan Guaido?Venezuela'da iç savaş çıkardı kimdir bu kendini başkan ilan eden Juan Guaido?Venezuela'da iç savaş çıkardı kimdir bu kendini başkan ilan eden Juan Guaido?HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
Genç kızın telefonunu çakmakla gasbetti
Aç kurtlar ahıra dalıp 16 keçiyi telef etti!
Uzmanından çocuklarda görülen çarpıntı hakkında uyarılar
Skype'a bomba bir güncelleme geldi!
Soğuk havalarda artan göğüs ağrısının nedenleri
Huawei Mate40 Pro, Huawei Online Mağaza'da ön satışa sunuldu
Yorumlar 20 yorum