BIST 1.127
DOLAR 8,28
EURO 9,71
ALTIN 503,20
HABER /  GÜNCEL

Grip ilacı SÜPER VİRÜS yaratıyor

Grip ilaçları "süper virüsler" ortaya çıkarıyor. İşte bilim adamlarını korkutan gerçekler...

Abone ol

İngiltere'deki sağlık otoriteleri, grip tedavisinde kullanılan ilaçların tedavisi imkansız "süper virüslerin" ortaya çıkmasına neden olduğunu iddia etti.
Sağlık Bakanlığı denetçilerinden Sir William Stewart, grip ilaçlarının normal grip vakaları ve kuş gribi gibi hastalıklara karşı yaygın olarak kullanılmasının, virüslerin mutasyona uğrayarak ilaca dirençli bir yapıya
dönüşmesine yol açtığı uyarısında bulundu.

Stewart, bu tür "süper virüslerin" kamu sağlığı için büyük tehdit oluşturduğunu belirterek, bu durumun hastanelerde etkin olan MRSA adlı bakterinin yok edilememesine benzediğini söyledi.

Bu arada The Observer gazetesi manşetinde yer verdiği haberde, hastanelerde yayılan bir bakterinin 9 ayda 49 hastanın ölümüne neden olduğunu bildirdi. 78 hastanın bu bakteri nedeniyle son derece güç bir tedavi süreciyle karşı karşıya kaldığını söyleyen uzmanlar, "Clostridium difficile" adlı bakterinin daha çok ameliyatlı hastalara bulaştığına dikkat çekti.

"Süper bakterilerin" antibiyotikler nedeniyle direnç kazandığına inanan uzmanlar, yeni salgına hastanelerdeki hijyen eksikliğinin yol açtığını kaydetti.Bakterilerin, deterjan ve antibakteriyel temizlik malzemelerinin
kullanılmasıyla da direnç kazanıyor olabileceğine dikkat çekildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Abdest için ameliyattan kaçtı
Kastamonuda eğitim rezaleti
Dünya miras listesinden atılacak mıyız?
Sağanak yağmur sel getirdi
Konyaspor rövanşı aldı
Mehmet Akif Alakurt utanmadan video paylaştı herkesin canını tehlikeye attı
Yorumlar