HABER /  EKONOMİ

Gram ve çeyrek altın fiyatları 22 Ocak'ta ne kadar oldu? İşte cevabı

21 Ocak'ta dolar kuru ve altının ons fiyatındaki değer kayıplarına paralel düşüş eğiliminde hareket eden altının gram fiyatı 22 Ocak salı sabahına yükselişle başladı. Altını gram fiyatı sabah saatlerinde 219 TL iken akşam saatlerinde bu rakam 221 TL'ye yükseldi.

Altın bu sabaha yükselişle uyandıktan sonra kendini 219 TL'de dengeledi. Sabah saatlerinde Kapalıçarşı'da çeyrek altın 359 lira, Cumhuriyet altını da 1.468 liradan satılmaya başlandı.

Akşam saatlerinde ise bu rakamlar değişti. Çeyrek altın 361 TL'ye, Cumhuriyet altını da 1.487'ye yükseldi.

AA Finans Analisti İslam Memiş, ABD-Çin arasında devam eden ticari müzakerelerin iyi gitmesinin küresel borsaları olumlu yönde desteklediğini, altın fiyatlarını baskılamaya devam ettiğini söyledi.

DÜŞÜŞ KALICI DEĞİL
Altın fiyatlarındaki düşüşlerin kalıcı olmasını beklemediklerini ifade eden Memiş, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.275 doların destek, 1.285 doların ise direnç konumunda olduğunu kaydetti.

Memiş, altının ons fiyatı ve dolar kurunda yaşanan gerilemenin altının gram fiyatını olumsuz yönde etkilediğini belirterek, "Gram altında teknik olarak 217-227 lira bant aralığı geçerliliğini koruyor. Bugün altının gram fiyatının 218-220 lira aralığında işlem görmesini bekliyoruz." diye konuştu. İşte altındaki son durum:

Saat 17:17'de gram ve çeyrek altın

Saat 12:27'de gram ve çeyrek altın fiyatları

ÖNCEKİ HABERLER
Dolar bu sabaha dalgalı başladı 22 Ocak sabahında dolar ne kadar oldu?
Öğrencilere karne hediyesi bedava hamburger
Türkiye'den dev adım! Antarktika'da 2 gözlem istasyonu kurulacak
Üsküdar'da engelsiz yaşam merkezi açıldı
Ultimate Ears BOOM 3 Türkiye'de satışa sunulmaya başlandı
Deprem fay hattı sorgulama AFAD fay hattı nereden geçiyor
Yorumlar